2020-05-11, Kronika policyjna
Od soboty /9 maja/ lubuscy policjanci mają nowego szefa. Został nim insp. Jarosław Pasterski, który dotychczas był Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nadzorując pion kryminalny.
Pełnienie obowiązków na tym stanowisku powierzył mu Komendant Główny Policji, gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.
To powrót do lubuskiego garnizonu, który bardzo dobrze zna. Tu w 1996 roku rozpoczynał policyjną misję i zdobywał doświadczenie głównie jako policjant zaangażowany w zwalczanie przestępczości kryminalnej. Służył m.in w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Zajmował się tam zarówno sprawami kryminalnymi jak i tzw. wywiadem kryminalnym. W 2004 roku przeszedł do Centralnego Biura Śledczego w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie w Szczecinie. W 2006 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Cztery lata później został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W 2013 został Naczelnikiem Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Gorzowie Wlkp. Centralnego Biura Śledczego Policji. 1 lutego 2017 roku został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie ds. kryminalnych.
Mł. insp. Jarosław Pasterski ma 48 lat, ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Ukończył również Studia Podyplomowe na kierunku Administracja w Zakresie Zarządzania Jednostką Organizacyjną w Administracji Publicznej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
Opracował: nadkom. Marcin Maludy
Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.
Ogromne kwoty straciły dwie kobiety, które chciały zarobić na akcjach i kryptowalutach.