2021-09-02, W obiektywie
W ośmiu miastach w Polsce powstały interaktywne parki mBanku – miejsca, gdzie z bliska można przyjrzeć się fascynującym prawom przyrody: usłyszeć wiosnę zimą czy siłą własnych mięśni wytworzyć prąd.
Wszystkie urządzenia w parku wyprodukowane zostały z ekologicznych materiałów i będą służyć mieszkańcom przez najbliższych kilka lat.
Jeden z interaktywnych parków, nazywany też wyspą naukową mBanku, powstał w Gorzowie, dokładnie w parku Górczyńskim. Jak każdy inny, stworzono go by wzbogacić miasto o miejsce, gdzie można przyjemnie i pożytecznie spędzić czas z najbliższymi. Wszystkie materiały, z których zostały zbudowane są ekologiczne.
Na wyspach mBank rozstawił wielkie hamaki i huśtawki oraz otworzył mini laboratorium, w którym mieszkańcy będą mogli m.in. zbadać obieg wody w przyrodzie, wytworzyć własny prąd czy wsłuchać się w niezwykłą muzykę kwiatów, a także obejrzeć fragmenty naszego otoczenia z bardzo bliska, bo pod precyzyjną lupą.
Parki zostaną w miastach na dłużej – w zależności od lokalizacji okres ten to trzy do pięciu lat.
Natalia Chyba
To była znakomita lekcja dla klas mundurowych i studentów kryminologii. Służby wzięły bowiem udział w ćwiczeniach zorganizowanych na terenie Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.