2021-10-18, W obiektywie
W 2016 roku w Gorzowie został odkryty świetnie zachowany szkielet nosorożca z gatunku Stephanorhinus Krichbergensis, który żył tutaj ok. 125 tys, lat temu.
Jak się okazało było to wydarzenie ważne nie tylko dla archeologii, ale także dla sztuki, ponieważ stało się inspiracją dla Iwony Kusiak, która napisała sztukę przeznaczoną dla najmłodszych pt. NOSO-ROŻEK. Spektakl wyreżyserował Cezary Żołyński.
Bajka nie tylko przyciąga uwagę dzieci bajecznie kolorową scenografią i świetnym kostiumem tajemniczego “Coś-Ktosia”, ale także ważnym przesłaniem, które aktorzy Teatru im. Juliusza Osterwy, potrafią przekazać w zrozumiały i czasem pełen humoru sposób. Młodzi widzowie przekonają się o tym czym jest prawdziwa przyjaźń, że nie należy nikogo odrzucać z powodu jego wyglądu, i że kłamstwo ma zawsze krótkie nogi…
Jeżeli nie mieliście okazji widzieć NOSO-ROŻKA na scenie, to zapraszam do zapoznania się z krótkim fotoreportażem mojego autorstwa.
W spektaklu występują: Beata Chorążykiewicz, Joanna Ginda, Bogumiła Jędrzejczyk, Przemysław Kapsa, Marta Karmowska, Mikołaj Kwiatkowski, Anna Łaniewska, Jan Mierzyński, Edyta Milczarek, Karolina Miłkowska-Prorok, Artur Nełkowski, Kamila Pietrzak-Polakiewicz, Joanna Rossa, Cezary Żołyński.
Zdjęcia: Paweł Kamrad
To była znakomita lekcja dla klas mundurowych i studentów kryminologii. Służby wzięły bowiem udział w ćwiczeniach zorganizowanych na terenie Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.