2021-04-09, Zdrowie
Zdarzyło się Wam kiedyś nie przyjść na umówioną wizytę do lekarza? Takich sytuacji nie można niestety całkowicie wyeliminować, ale można (a nawet trzeba) poinformować o tym placówkę medyczną.
O takie działania ze strony pacjentów apeluje Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie. Zwolnione w ten sposób miejsce stworzy możliwość ustalenia terminu wizyty innemu pacjentowi, dla którego nie było miejsca. Lecznica przypomina, że każdy pacjent ma ustawowy obowiązek niezwłocznego powiadomienia placówki medycznej, o konieczności odwołania lub rezygnacji z wizyty u lekarza.
- Wszystkim nam zależy na łatwym i jak najszybszym dostępie do lekarzy specjalistów. My staramy się spełniać te oczekiwania, ale aby tak się stało potrzebna jest współpraca na linii pacjent – poradnia – mówi Barbara Kasperska, kierownik ds. funkcjonowania poradni, rejestracji i pracowni szpitalnych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. - Niestety zdarzają się dni, w których do jednej poradni na zaplanowany termin nie zgłasza się nawet kilkanaście osób. Nie mając wiedzy o rezygnacji, czy konieczności przesunięcia terminu nie możemy tego terminu zaproponować innemu pacjentowi. To niestety powoduje, że na konsultację u niektórych specjalistów czeka się dłużej niż jest to potrzebne.
Aby odwołać lub zmienić termin wizyty nie trzeba przychodzić do poradni osobiście. Można to zrobić nie wychodząc z domu, z każdego miejsca na świecie. Wystarczy napisać mail na adres rejestracja@szpital.gorzow.pl
Jeżeli pacjent nie odwoła wizyty i nie stawi się w wyznaczonym terminie, placówka medyczna ma prawo wykreślenia go z listy oczekujących. Każde niestawienie się pacjenta bez poinformowania jest odnotowywane w systemie szpitalnym.
(ip)
Cały czas można zgłaszać się do gorzowskiego szpitala na badania profilaktyczne w ramach programu wykrywania raka płuc.