2021-12-17, Zdrowie
Ruszają szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat w największych marszałkowskich szpitalach. Sprawdź, co zrobić, by zapisać dziecko. – Zaszczepmy się na święta – namawia marszałek Elżbieta Anna Polak.
– Mój wnuczek Kajtuś ma 4 lata, niestety nie może być jeszcze zaszczepiony. Dwa tygodnie temu zachorował na COVID. Staliśmy z mężem pod oknem ze łzami w oczach, czuliśmy się strasznie bezradni. Ale dzieci od piątego roku życia mogą być już zaszczepione, nie muszą chorować! Zaufajmy ekspertom, zaszczepmy się na Święta! Moja cała rodzina przyjęła już trzecią dawkę szczepionki na COVID, możemy święta spędzić razem, normalnie pracować i bezpiecznie żyć – mówi marszałek województwa Elżbieta Anna Polak.
Szpitale szczepią dzieci
Punkt szczepień Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zarejestrował już ponad 40 dzieci na szczepienia. - Zainteresowanie jest spore. Kolejni rodzice pytają o terminy - mówi Sylwia Grygiel-Szpałek, pielęgniarka koordynująca punkt.
Szczepienia dla dzieci zaczną się we wtorek 21 grudnia. W punkcie przy ul. Walczaka 42 (w budynku poradni szpitalnego kompleksu) na chętnych w wieku 5-11 lat będzie czekał lekarz pediatra, który przeprowadzi kwalifikację. Przypominamy, że dzieci muszą być szczepione w obecności rodziców lub opiekunów prawnych.
Na razie gorzowski szpital będzie zapraszał grupę wiekową 5-11 lat w każdy wtorek od 7.30 do 14.00. Żeby zarejestrować pociechę na szczepienie, wystarczy napisać mail na adres: szczepienia@szpital.gorzow.pl (w mailu podać dane dzieci, w tym PESEL, telefon kontaktowy i sugerowany termin szczepienia). Można też zadzwonić na numerem: 797 127 880.
(umwl)
Cały czas można zgłaszać się do gorzowskiego szpitala na badania profilaktyczne w ramach programu wykrywania raka płuc.