2024-08-27, Zdrowie
Wystarczy włączyć komputer i nie trzeba osobiście odbierać wyników badań. Internetowe konto pacjenta gorzowskiego szpitala to też możliwość zdalnej rejestracji do wielu poradni.
Z internetowego konta pacjenta Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie korzysta już prawie 20 tysięcy osób. Posiadacz konta znajdzie na nim choćby dokumentację, jaką na jego temat ma szpital, m.in. kartę informacyjną z leczenia szpitalnego, czyli tzw. wypis. Pobrany z konta jest dokumentem tak samo ważnym, jak odebrany osobiście ze szpitala.
Wyniki badań od ręki
Aktywne konto pacjenta to też szybki dostęp do wyników badań. - Punkt odbioru wyników przy szpitalu nie jest czynny w weekendy, a na koncie mam wyniki nawet w sobotę czy niedzielę - mówi pani Irena, która już od dawna korzysta ze szpitalnego udogodnienia. - Polecam, to naprawdę wygodne rozwiązanie - dodaje gorzowianka.
Co ważne, do swojego konta rodzic może przypisać niepełnoletnie dziecko. Dzięki temu będzie miał dostęp także do wyników badań pociechy czy do jej dokumentacji szpitalnej.
Kolejna zaleta internetowego konta pacjenta to możliwość zdalnej rejestracji do wybranych poradni specjalistycznych: pulmonologicznej dla dzieci, urologii dziecięcej, chirurgii dziecięcej i preluksacyjnej, poradni chirurgii naczyniowej, gastrologicznej, laryngologicznej, nefrologicznej czy ortopedycznej. System rejestruje osoby ze skierowaniem i bez (nie do wszystkich poradni jest ono wymagane), umawia pierwsze i kontrolne wizyty (z wyjątkiem wizyt pilnych, które można np. umówić mailowo).
Odbierz jednorazowy kod
Założenie konta to kilka minut przed komputerem. Wchodzimy na stronę: szpital.gorzow.pl i klikamy w zakładkę: dla pacjentów, a w niej wybieramy e-rejestrację. Potem: załóż konto, żeby wypełnić formularz, który się pojawi. Na wskazany adres mailowy przyjdzie informacja o założeniu konta i prośba o zweryfikowanie adresu poczty elektronicznej (jeśli nie przyjdzie, sprawdzamy spam).
Na koniec jeszcze musimy aktywować konto, jednorazowo potwierdzając naszą tożsamość. Jest na to kilka sposób. Możemy poprosić o aktywowanie konta np. w punkcie wydawania wyników, do którego powinniśmy się zgłosić z dowodem osobistym. Przed założeniem konta także w punkcie, ale też w laboratorium czy rejestracji szpitala, możemy pobrać jednorazowy kod do uruchomienia konta (jest ważny 14 dni). Można też poprosić o weryfikację konta, wysyłać e-mail do szpitala przez ePUAP.
Zadzwoń, napisz mail
Konto pacjenta to jedno z wielu udogodnień, jakie oferuje szpital. Już prawie dwa lata działa call center, czyli nowoczesna centrala telefoniczna, która umożliwia szybką rejestrację do poradni i na badania obrazowe typu RTG, MR czy TK (95 782 77 77, w poniedziałki i środy, 7.00-18.00, w pozostałe dni do 14.30).
Do specjalisty czy na badania zapiszemy się też mailowo:
- rejestracja@szpital.gorzow.pl (rejestracja do poradni, w tytule maila podajemy nazwę poradni, w treści - nasze dane wraz z PESEL-em, dołączamy kod lub zdjęcie skierowania)
- radiologia@szpital.gorzow.pl (rejestracja na badania obrazowe)
- izotopy@szpital.gorzow.pl (rejestracja na badania w zakładzie medycyny nuklearnej).
Jeszcze jednym udogodnieniem jest funkcja: asystent pacjenta na stronie internetowej szpitala. Korzystając z niego, możemy wypełnić gotowy formularz kontaktowy czy rejestracyjny.
Materiały WSzW w Gorzowie Wlkp.
Szpitalny dział rehabilitacji po wakacjach wydłuża godziny przyjęć. Pacjenci mogą tu liczyć na pomoc fizjoterapeutów czy techników fizjoterapii.