2025-05-23, Zdrowie
Odbiór wyników badań czy rejestracja do poradni - to tylko niektóre sprawy, jakie załatwimy w gorzowskim szpitalu bez odwiedzania lecznicy. Wiedzą o tym użytkownicy internetowego konta pacjenta szpitala.
Nie chodzi o centralne IKP (internetowe konto pacjenta), które ma w zasadzie każdy posiadacz numeru PESEL, ale o konto pacjenta szpitala. Założyło je i korzysta z niego już prawie 20 tys. osób. Posiadacze konta znajdą na nim choćby dokumentację dotyczącą pobytu w szpitalu, m.in. kartę informacyjną z leczenia szpitalnego, czyli tzw. wypis. Pobrany z konta pacjenta szpitala jest tak samo ważny jak odebrany osobiście przy opuszczaniu oddziału.
Wyniki badań online
Aktywne konto pacjenta to też szybki dostęp do wyników badań. - Punkt odbioru wyników przy szpitalu nie jest czynny w weekendy, a na koncie mam wyniki nawet w sobotę czy niedzielę - mówi pani Irena, która już od dawna korzysta ze szpitalnego udogodnienia. Co ważne, do swojego konta rodzic może przypisać niepełnoletnie dziecko. Dzięki temu będzie miał dostęp także do wyników badań pociechy. Kolejna zaleta internetowego konta to możliwość zdalnej rejestracji do wybranych poradni.
Zgłoś się po jednorazowy kod
Założenie konta to kilka minut przed komputerem. Wchodzimy na stronę: szpital.gorzow.pl i klikamy w zakładkę: dla pacjentów, a w niej wybieramy e-rejestrację. Potem: załóż konto, żeby wypełnić formularz, który się pojawi. Na wskazany adres mailowy przyjdzie informacja o założeniu konta i prośba o zweryfikowanie adresu poczty elektronicznej (jeśli nie przyjdzie, sprawdzamy spam).
Na koniec jeszcze musimy aktywować konto, jednorazowo potwierdzając naszą tożsamość. Jest na to kilka sposób. Możemy poprosić o aktywowanie konta np. w punkcie wydawania wyników. Przed założeniem konta także w punkcie, ale też w laboratorium czy rejestracji, możemy pobrać jednorazowy kod do uruchomienia konta (jest ważny 14 dni). Można też poprosić o weryfikację konta, wysyłać do szpitala e-mail przez ePUAP.
Dzwoń do call center
Konto pacjenta szpitala umożliwia też rejestrację do wybranych poradni specjalistycznych. Innym sposobem, który pozwoli nam umówić się do specjalisty bez odwiedzania rejestracji (tymczasowo przeniesionej do pawilonu przy dziecięcym ambulatorium chirurgicznym) jest skorzystanie ze szpitalnego call center. Telefoniczna rejestracja pracuje w dni powszednie od 7.00 do 14.30, a w poniedziałki i środy do 18.00. Pod numerem: 95 782 77 77 zarejestrujemy się niemal do wszystkich poradni (z wyjątkiem poradni zdrowia psychicznego i radioterapii), a także na badania obrazowe typu RTG czy TK.
Po godzinach pracy call center, ale też np. w dni wolne czy święta, można też wysłać e-mail z prośbą o rejestrację do tej czy innej poradni lub na badania obrazowe. Mailowo można też zarejestrować się na badania do Zakładu Medycyny Nuklearnej (patrz poniżej).
Innym pomocą dla pacjentów szpitala jest internetowy Asystent Pacjenta na stronie lecznicy: www.szpital.gorzow.pl. Znajdziemy w nim gotowe formularze, które wystarczy wypełnić i czekać na odpowiedź zwrotną. Przez stronę szpitala można też uzyskać dostęp do wyników badań obrazowych, a nawet samodzielnie wypalić płytę CD.
WSzW w Gorzowie Wlkp.
TAK SIĘ ZAREJESTRUJESZ
Więcej informacji na www.szpital.gorzow.pl w zakładce: DLA PACEJNTÓW
Przed nami Gorzów Robot Challenge 2025, czyli II Ogólnopolskie Mistrzostwa Lekarzy i Studentów Medycyny na Symulatorze Robota Chirurgicznego.