Echogorzowa logo

wiadomości z Gorzowa i regionu, publicystyka, wywiady, sport, żużel, felietony

Jesteś tutaj » Home » Zapowiedzi »
Kamili, Kamila, Marcelego , 14 lipca 2024

Trochę… wszystkiego, po prostu kulturalne szaleństwo

2024-06-14, Zapowiedzi

Garsteczka tradycyjnych weekendowych imprez, a poza tym Nocny Szlak Kulturalny. Chyba nikt nie zamierza siedzieć w domu.

medium_news_header_40533.jpg
Fot. Materiały prasowe

Nie ma zakątka w mieście, gdzie podczas weekendu nic się nie dzieje. Jedyna, a właściwie dwie takie moce w roku, kiedy całe miasto opanowuje szaleństwo wydarzeń. My tylko w skrócie informujemy – gdzie, co i jak? Wybór może być trudny.

Piątek, 14 czerwca

10.00, Teatr Osterwy. Tygrys tańczy dla Szu-Hin

17.00, Klub MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9. Wystawa malarstwa Renaty Szawiel-Maciołek. „Poszukiwania”. Autorka mieszka w Sierakowie, ale jest rodowitą gorzowianką, dlatego bardzo chce przedstawić swoją twórczość gorzowskiej społeczności. "Gramy do tańca" - wybuchowa mieszanka rocka, starego disco, reggae, electro swing, funky i ska oraz ethno. Muzyka i światła: Beata Seweryńska 

19.00, Filharmonia Gorzowska. W roli głównej wiolonczele – koncert kameralny. Tak o koncercie pisze organizator: Nieraz można usłyszeć opinię, że występowanie w zespole – orkiestrze, chórze – jest pewnie dużo łatwiejsze niż występowanie solo: muzyk orkiestrowy częściej tworzy drugi plan, nie stoi w centrum uwagi. W konsekwencji publiczność nie zawsze dostrzega ogrom bezcennej pracy, jaką wkładają w koncert poszczególni członkowie orkiestry. Te błędne stereotypy może rozwiać właśnie taki koncert kameralny: tym razem spośród całej  orkiestry Filharmonii Gorzowskiej wystąpi tylko sekcja wiolonczel. Każdy z muzyków, którzy na co dzień grają jednym głosem, pokaże nam swoją wyjątkową osobowość, zaś muzyczne interakcje, które często dochodzą do głosu w muzyce kameralnej, ujawnią niezwykłe pokłady wirtuozerii i ekspresji.  A wszystko to w niezwykłych aranżacjach dzieł klasycznych mistrzów. Energia i liryka spotkają się w muzyce Griega, ogni­sty temperament Siedmiogrodu wybrzmi w utworze Bartóka, przebłysk włoskiego słońca wymknie się spod piór Rossiniego i Respighiego, a w dziełach Saint-Saënsa ujawni się zmysłowa gorączka i widowiskowa groza. Na koniec przeniesiemy się do Ameryki Łacińskiej – kontynentu, którego duszę uchwycił Isaac Albéniz, i której wybitnym wcieleniem jest mistrz tanga: Astor Piazzolla. Na scenie Katarzyna Winkiewicz-Więcław, Małgorzata Bleja, Natalia Makuch, Piotr Więcław i Mikołaj Cieślak.

Niedziela, 16 czerwca

12.00, Filharmonia Gorzowska. Scena plenerowa. Koncert familijny – Alicja w Krainie Czarów.

18.00, Teatr Osterwy. MY I ONI

19.00, Scena przy katedrze. Dobry wieczór Gorzów. Koncert De Mono.

Nocny Szlak Kulturalny

14 czerwca

17.00-19.00 Pomnik Papuszy, Park Wiosny Ludów od strony Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta. Mniejszości narodowe Gorzowa – spacer przez historię.Kim są? Jak się tutaj znaleźli? Kogo mijamy, a może mijaliśmy na ulicy? W co wierzą? Co jedzą? Jakie miejsca i wydarzenia są dla nich ważne? Żyją z nami, ale trochę inaczej. Narody dawnej Rzeczypospolitej w Gorzowie? Oczywistości i niespodzianki.

Zaprasza Jarosław Palicki / Delegatura IPN w Gorzowie Wlkp.

17.00-20.00 Inkluzywna Pracownia Edukacji Artystycznej MCK, ul. Chrobrego 13. Wystawa Artystów Amatorów działających przy Inkluzywnej Pracowni Edukacji Artystycznej Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. Ekspozycja będzie dostępna w witrynach przez cały czas trwania NSK. Dodatkowo w piątek zapraszamy do otwartej pracowni w godzinach 17.00-20.00.

17.00 – 20.00 „Shanti – miejsce jogi i relaxu”, ul. Łokietka 8a. Joga – Dobra Praktyka Wschodnich Kultur. Spotkanie z gorzowskimi nauczycielkami jogi, które opowiedzą nie tylko o tym jak joga zmieniła ich życie, ale także o podróży m. in. przez Nepal, Indie, Birmę i Indonezję, by dotrzeć tu, gdzie są, czyli do Gorzowa. W piątek podzielą się fotografiami, ciekawymi historiami i swoim doświadczeniem po zetknięciu się z kulturą Wschodu. Zapraszają Joanna Dąbkowska i Katarzyna Wójtowicz.

17.00-22.00 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna,  Willa Lehmanna, ul. Sikorskiego 107. Kochamy portret – dobry portret. Chcecie być piękni? Przyjdźcie do nas! Chcecie przez moment stać się kimś innym? Też do nas! A może chcecie, aby w zdjęciu została ujawniona dusza? Koniecznie do nas! W starej części biblioteki zaaranżowane zostanie atelier fotograficzne, gdzie będziecie mogli zrobić sobie pamiątkową sesję fotograficzną w stylu retro, inspirowaną fotografiami z przełomu XIX/XX wieku. Za inspirację będą służyły portrety mieszkańców dawnego Gorzowa. „Po drugiej stronie lady” – zwiedzanie zakamarków biblioteki, które na co dzień nie są dostępne dla czytelników. Będzie również możliwość spojrzenia na bibliotekę oczami Dyrektora Książnicy. Zwiedzanie: 17.00, 19.00, 21.00.

17.00-23.00 ul. Lutycka 8. Weinbar  Landsberg – Wino w krajobrazie miasta. Wydarzenie odbędzie się w jednym z najstarszych budynków w mieście, w przeszłości pełniącym funkcję składów wina i likierów. Odwiedzający będą mieli możliwość zakupu kieliszka lokalnego wina do degustacji. Odbędą się prelekcje o nowożytnym winiarskim Gorzowie i okolicach.

Zaprasza Stowarzyszenie „Santockie Winnice”.

17.00-23.00 Cosinus Szkoły dla Dorosłych i Onko Lubuszanki CRiP, ul. Obotrycka 8. Quiz – Co wiesz o Gorzowie?! Nasze wydarzenie ma na celu sprawdzenie wiedzy gorzowian na temat ich rodzinnego miasta. Quizy będą odbywały się o pełnych godzinach tzn. o 17.00 / 18.00 / 19.00 itd. Do wygrania ciekawe nagrody! Oferujemy również darmowe usługi masażystów dla dorosłych gości, natomiast dla młodszych przewidujemy: wiązanie warkoczyków, tatuaże, malowanie buziek. Dla wszystkich do zgarnięcia będą kolorowanki o Gorzowie.

17.00-24.00, ul. Ogrodowa 6a/1, obecnie FSUSR. „Przemiana” – malarstwo Elwiry Tarkowskiej. Prezentacja prac (z akcentami architektury). Wystąpi 10-letnia skrzypaczka Marta Tarkowska. W trakcie wystawy zainteresowane osoby będą mogły bezpłatnie zrobić sobie sesję fotograficzną z ramami na tle wybranych obrazów.

17.00-24.00 Mała Galeria GTF – MCK, ul. Chrobrego 4. Stanisław Niedźwiedzki, Fotografie 1945-1960, Polska. Wystawa realizowana przez Marcina Seweryna Andrzejewskiego.

17.00 – do ostatniego gościa. Pracownia Ceramiki Artystycznej Małgorzata Studnicka – Park Róż. „Przygotowuję się na spotkanie z prawdą niezależnie od tego, jaki kształt ona przybierze. Działam bezprojektowo zgodnie z aktualnym stanem ducha. Każdy pasek gliny jest wyrazem, który stopniowo buduje wypowiedź. Świadomy kierunek myślenia pozwala konstruować formę, której prawdziwości nikt nie jest w stanie podważyć. Prawda jest naga. Prace surowe w samym wyrazie, niczym nie skrępowane. Idealnie nieidealne”.

17.00-18.00 Miejskie Centrum Kultury, sala widowiskowa, ul. Drzymały 26. Spektakl „Pukam do drzwi kamienia” w wykonaniu Anny Łaniewskiej i Marcina Ciężkiego na podstawie twórczości Wisławy Szymborskiej.

17.30-22.00 Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9. „Jedynka na Nocnym”. Wystawa malarstwa Renaty Szawiel-Maciołek „Poszukiwania”. Autorka mieszka w Sierakowie, ale jest rodowitą gorzowianką, dlatego bardzo chce przedstawić swoją twórczość gorzowskiej społeczności. Kurator galerii – Danuta Przybysz. „Gramy do tańca” – wybuchowa mieszanka rocka, starego disco, reggae, electro swing, funky i ska oraz ethno. Muzyka i światła – Beata Seweryńska.

17.30-22.00 Miejski Ośrodek Sztuki i DKF Megaron, ul. Pomorska 73. 17.30-18.40 Amerykański Film Reklamowy, MoMA w Nowym Jorku poleca reklamy nagrodzone w 2023 r. 18.40-22.00 Kinowe plakaty z archiwum MOS, które będzie można „przygarnąć”.

18.00-24.00 ul. Wełniany Rynek / Hawelańska, Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Oddział Gorzów Wielkopolski oraz Lubuska Okręgowa Izba Architektów RP. Wystawa plenerowa pt. „Gorzowski Szlak Architektury – Współczesna Architektura Gorzowa”. Ekspozycja składająca się z 12 plansz prezentujących współczesne realizacje architektoniczne na terenie Gorzowa Wlkp. autorstwa gorzowskich architektów. SARP zaprasza na wycieczkę architektoniczną od godz. 18:00 po nowej siedzibie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, przy ul. Warszawskiej 18. Oprowadzać będzie autor projektu przebudowy budynku szkoły mgr inż. arch. Krzysztof Grzegorzewski.

18.00-20.00 Łubu Dubu, ul. Łokietka 32-33. „Machina Mundi”. Spotkanie autorskie z artystą Markiem Sitko wraz z prezentacją pracy artystycznej „Machina Mundi”.Zaprasza Stowarzyszenie Szeroki Kąt Widzenia.

18.00-20.30 Miejskie Centrum Kultury, parking, ul. Drzymały 26. Koncert Piccolo Disturbo Festa vol.1 (Brożek, Zosza + gość specjalny: Ewa Sad).

18.00-21.30 Kawiarnia Cafe Coś Tam, ul. Wybickiego 7. 18.00-19.00 DIALOG na GŁOS I PIANO. Koncert w wykonaniu: Anita Lehmann & Nikodem Zalewski. 19.00-20.15 „Kobiety Świat Duszą Widziany”. Koncert, muzyczno- poetycka podróż w wykonaniu: wokal – Magdalena Kasperowicz – aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy, Marek Zalewski – piano, Rusłan Semonov – gitara basowa, Mariusz Lipiński – perkusja. 20.15-21.30 Young Jazz Flow Tymek Zalewski Quartet. Koncert na pograniczu jazzu R’n’B i neo soulu w rozrywkowym wydaniu. Zagrają: Amelia Kiona – wokal, Tymoteusz Zalewski – piano, Wojciech Sikora – bas, Piotr Harazin – perkusja.

18.00-24.00 Pocztowa 5. Wystawa prac malarskich, malowanych farbą akrylową, na płótnie, techniką własną mieszaną. Prace autorskie gorzowianki Magdaleny Sawickiej.

18.30-19.00 Teatr Osterwy, Scena Kameralna, ul. Teatralna 9. „Zostaną po nas cienie” – pokaz pracy choreograficznej w wykonaniu Bartosza Bandury i Marty Karmowskiej. Tytuł nawiązuje do jednego z powstańczych wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Kompozycje ruchowe powstały do spektaklu „Śmierć i Dziewczyna. Stare Miasto ‘44 In Memoriam” prezentowanego w Teatrze Telewizji. Ruch skomponowany do muzyki Franza Schuberta, oprawiony wizualizacją.

19.00-20.00 Stary Rynek – scena Dobry Wieczór Gorzów. Koncert Prywatnej Szkoły Muzycznej Zbiorczyk. Wystąpią uczniowie, którzy wykonają utwory muzyki rozrywkowej.

19.00-21.00 Nowy i stary budynek szkoły – Warszawska 18 i Szkolna, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gorzowie Wielkopolskim. Interdyscyplinarna i multimedialna prezentacja twórczości uczennic i uczniów w formie wystawy grafiki projektowej, malarstwa, rysunku, animacji, form przestrzennych oraz przedstawienia teatralno-muzycznego w wykonaniu uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. 

20.00-20.20 Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Władysława Jana Ciesielskiego w Gorzowie Wlkp. 

19.00-22.00 Miejski Ośrodek Sztuki, ul. Pomorska 73. „Martwych Wstaniec” – Artur Malewski, Natalia Malewska, Piotr Bruch. Zwiedzanie wystawy oraz koncert, dla odbiorców o mocnej psychice. Słuchacz zostanie bezpardonowo sponiewierany dźwiękami grind-black-noise-metal.

19.00-23.00 Miejski Zakład Komunikacji. Kurs zabytkowym tramwajem na linii nr 2 Wieprzyce – Piaski – Wieprzyce. Podróż tramwajem będzie bezpłatna. Wieprzyce: godz. 18.45, 20.15, Piaski: godz. 19.30, 21.05, 22.35.

19.00-24.00 SEJF & DYM, ul. Jagiełły 11. Barbara Feleniak, Joanna Dubiel – wernisaż wystawy rysunków i kolaży pt. „Elementy pierwsze”. Wystawa dostępna przez cały NSK.

19.00 – do ostatniego zainteresowanego. Bulwar Zachodni. „Wszechświat Jak Na Dłoni…”. Pokaz ciągły – czyli oglądamy niebo aż do ostatniego obserwatora. Pokaz sprzętu wraz z omówieniem obiektów astronomicznych dostępnych do obserwacji na aktualnym niebie. Prezentacja zdjęć o tematyce astronomicznej. Kosmiczna muzyka w tle, łowy na przelatującą stację kosmiczną ISS, pokaz multimedialny z rzutnika. Zaprasza Gorzowska Grupa Miłośników Astronomii “Gamma”.

20.00-20.35 Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta, ul. Warszawska 35. Teatralne Muzeum Fragment sztuki „Damy i Huzary” Aleksandra Fredry. Zaprasza Studio Teatralne dla Dzieci i Młodzieży działające przy Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

20.00-21.30 Łazienki 6 Klub, ul. Łazienki 6. Rozmowy o mieście – Panorama dziejów Gorzowa, gawęda o panoramicznych widokach miasta oraz wystawa prezentująca te panoramy. Opowie o nich historyk i regionalista Robert Piotrowski.

20.00-22.00 Stary Rynek – scena Dobry Wieczór Gorzów. Koncert z okazji 10-lecia zespołu Blackend.

20.00-24.00 Lutycka 6 (wejście od ulicy Spichrzowej). Ciepło, cieplej… „Querr” to wystawa prac powstałych podczas projektu „Queer PoMoc” inicjatywy Ursa Queer. Projekt ten koncentrował się na wzmocnieniu grup aktywistycznych działających na rzecz osób LGBT+ w Gorzowie Wlkp. Zaprasza TęczArt.

21.00-23.00 Plac przed Filharmonią Gorzowską, ul. Dziewięciu Muz 10. „Zjednoczeni w Tańcu” to wydarzenie powstałe z inicjatywy CEA Filharmonia Gorzowska, która zaprosiła gorzowskie zespoły taneczne do wspólnych, plenerowych działań scenicznych. Studio Tańca Parkieciarnia, Zespół Artystyczny Buziaki, Zespół Taneczny Kontra – Mini, Zespół Taneczny Fart, Zespół Tańca Aluzja, Studio Tańca Dance Mix oraz Higher Living połączą swoje taneczne i artystyczne moce.

21.00-02.00 Klub MagnetOffOn i Klub Sejf ul. Jagiełły 11. 21.00 Autorskie spotkanie i promocja książki „Skóra i ćwieki na wieki” Jarosława Szubrychta, dziennikarza „Gazety Wyborczej” oraz prowadzącego autorską audycję „Ciężko na sercu” w Trójce, twórcy magazynu „Gazeta Magnetofonowa”. 22.15 Koncert – MOURNE (MagnetOffOn). 23 30 Koncert – DYNASONIC (Sejf). 00.45 Spektakl pt. „Romantyczki” w wykonaniu Teatr Mostów (skwer przy MagnetOffOnie).

21.30-23.00 Teatr Osterwy, Ogród teatralny, ul. Teatralna 9.„Mistrzowie nostalgii – zabawa podmiejska”. Koncert w teatralnym ogrodzie w wykonaniu aktorów Osterwy w Gorzowie. Artystom będzie towarzyszył zespół muzyczny pod kierownictwem Marka Zalewskiego. W repertuarze usłyszymy znane przeboje Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy czy Bogusława Meca. Tego wieczoru nie tylko będzie można posłuchać ulubionych przebojów, ale także się przy nich bawić. Zaprasza Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru.

22.00-23.45 Amfiteatr MCK, ul. Drzymały 30. 22.00-22.45 Pokaz unikatowych kostiumów scenicznych autorstwa Natalii Ślizowskiej – „Hypnosis” inspired by Bjork. Muzyka do pokazu: dj set w wykonaniu zespołu RYSY. 22.45-23.45 Koncert zespołu Rysy.

22.00-03.00 CKN Centrala, ul. Spichrzowa 1 „SubKulturNachtSchlag 2024” – interdyscyplinarny przegląd działalności CKN Centrala. 21.00 – Otwarcie wystawy “Syntagma” Kamila Kiewela, 22.00 – Koncert zespołu Zerum, 23.00 – Video mapping i performance audiowizualny Martyny Chojnackiej, 24.00 – Dj set: Miler, 01.00 – Dj set: Altimet Densa, 02.00 – Dj set: K3tchup, 03.00 – Dj set: Julian Kulczyński,04.00-05.00 – Dj sets: Ultras Element.

22.00-23.45 Bulwar Sport Pub, ul. Nadbrzeżna – Bulwar Wschodni. Koncert zespołu Wrony, w czasie którego wykonane zostaną autorskie kompozycje członków zespołu oraz covery polskich i zagranicznych twórców. Zespół występuje w składzie: Łukasz Kucal – wokal, Jerzy Dutkiewicz – gitara basowa, Wojciech Turczyński – perkusja, Paweł Klimczak – gitary, Piotr Wrona – gitary.

15 czerwca - sobota

13.00-22.00 Miejski Ośrodek Sztuki, ul. Pomorska 73. Wystawa :Martwych Wstaniec” – Artur Malewski, Natalia Malewska, Piotr Bruch.

17.00-19.00 Witryny lokalu przy ul. Hawelańskiej 9 (dawna księgarnia) – Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Punkt Informacyjny dotyczący konsultacji społecznych w sprawie zmiany nazwy miasta na Gorzów. Materiały informacyjne będą dostępne w witrynach lokalu oraz na stronie internetowej um.gorzow.pl oraz na profilu FB Przystań na konsultacje.

17.00-20.00 „Shanti – miejsce jogi i relaxu”, ul. Łokietka 8a. Spotkanie z gorzowskimi nauczycielkami jogi, które opowiedzą nie tylko o tym jak joga zmieniła ich życie, ale także o podróży m. in. przez Nepal, Indie, Birmę i Indonezję, by dotrzeć tu, gdzie są, czyli do Gorzowa. W sobotę zapraszają na wykład o Terapii Jogą oraz na krótką praktykę. Dowiesz się, jak za pomocą paru ćwiczeń dziennie możesz poprawić swój stan psychofizyczny. Zapraszają Joanna Dąbkowska i Katarzyna Wójtowicz.

17.00-22.00 Stary Rynek. Big Flowers – pracownia gigantycznych kwiatów i skrzydeł, specjalizująca się w tworzeniu niestandardowych projektów do scenografii eventowych, reklamowych i teatralnych.

17.00-22.00 Fundacja Przedsiębiorcy Pomagają. Willa Jaehnego, ul. Kosynierów Gdyńskich 108. Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z gorzowską kulturą, podczas którego będziecie mieli okazję posłuchać wykładu Roberta Piotrowskiego – 17.00, koncertu Magdaleny Bańkowskiej-Moskwy – 18.00, obejrzeć wystawę prac malarskich Romana Picińskiego – 19.00. W programie również zwiedzanie odrestaurowanej Willi Carla Jaehnego.

17.00-22.00 WiMBP Willa Lehmanna, ul. Sikorskiego 107. Kochamy portret – dobry portret. Chcecie być piękni? Przyjdźcie do nas! Chcecie przez moment stać się kimś innym? Też do nas! A może chcecie, aby w zdjęciu została ujawniona dusza? Koniecznie do nas! W starej części biblioteki zaaranżowane zostanie atelier fotograficzne, gdzie będziecie mogli zrobić sobie pamiątkową sesję fotograficzną w stylu retro, inspirowaną fotografiami z przełomu XIX/XX wieku. Za inspirację będą służyły portrety mieszkańców dawnego Gorzowa. O godz. 18.00-19.00 występ Kapeli Retro – „Na podwórku fajnie jest”. Razem z muzykami wyruszymy na NSK. Zabrzmią wesołe piosenki i skoczne melodie. Zapraszamy na koncert. „Po drugiej stronie lady” – Zwiedzanie zakamarków biblioteki, które na co dzień nie są dostępne dla czytelników. Będzie również możliwość spojrzenia na bibliotekę oczami Dyrektora Książnicy. Zwiedzanie 17.00, 19.00, 21.00.

17.00-23.00 Galeria UTW, ul. Jagiełły 15. Wystawa malarstwa członków sekcji plastyki prowadzonej od 30 lat przez pedagoga i plastyka Eugeniusza Jaszkula.

17.00-23.00 ul. Lutycka 8. Weinbar  Landsberg – Wino w krajobrazie miasta. Wydarzenie odbędzie się w jednym z najstarszych budynków w mieście, w przeszłości pełniącym funkcję składów wina i likierów. Odwiedzający będą mieli możliwość zakupu kieliszka lokalnego wina do degustacji. Robert Piotrowski wystąpi z prelekcją o ul. Lutyckiej i okolicach, pokażemy także kolekcje artefaktów winiarskich. Zaprasza Stowarzyszenie “Santockie Winnice”.

17.00-24.00 ul. Ogrodowa 6a/1, obecnie FSUSR. “Przemiana” – malarstwo Elwiry Tarkowskiej. Prezentacja prac (z akcentami architektury). Wystąpi10-letnia skrzypaczka Marta Tarkowska. W trakcie wystawy zainteresowane osoby będą mogły bezpłatnie zrobić sobie sesję fotograficzną z ramami na tle wybranych obrazów.

17.00-24.00 ul. Pocztowa 5. Wystawa prac malarskich, malowanych farbą akrylową, na płótnie, techniką własną mieszaną. Prace autorskie gorzowianki Magdaleny Sawickiej.

17.00-24.00 Mała Galeria GTF – MCK, ul. Chrobrego 4. Stanisław Niedźwiedzki, Fotografie 1945-1960, Polska. Wystawa realizowana przez Marcina Seweryna Andrzejewskiego.

17.00-02.00 Klub Sejf i Klub MagnetOffOn, ul. Jagiełły 11. 17.00-19.00 Julia Adamczyk – Teatr Pracownia Lalek – warsztaty tworzenia lalek dla dzieci (skwer przed klubem). 21.00 Koncert – Pipistrello (MagnetOffOn). 22.30 Koncert – Kochliwa Magda (Sejf).00:00 Koncert – SIKSA (MagnetOffOn).

18.00-24.00 ul. Wełniany Rynek / Hawelańska, Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Oddział Gorzów Wielkopolski oraz Lubuska Okręgowa Izba Architektów RP. Wystawa plenerowa pt. „Gorzowski Szlak Architektury – Współczesna Architektura Gorzowa”, składająca się z 12 plansz prezentujących współczesne realizacje architektoniczne na terenie Gorzowa autorstwa gorzowskich architektów.

18.00-21.00 Plac przed Filharmonią Gorzowską, ul. Dziewięciu Muz 10.“Zjednoczeni w Tańcu” to wydarzenie powstałe z inicjatywy CEA Filharmonia Gorzowska, która zaprosiła gorzowskie zespoły taneczne do wspólnych, plenerowych działań scenicznych. Studio Tańca Parkieciarnia, Zespół Artystyczny Buziaki, Zespół Taneczny Kontra – Mini, Zespół Taneczny Fart, Zespół Tańca Aluzja, Studio tańca Dance Mix oraz Higher Living połączą swoje taneczne i artystyczne moce.

18.00-23.00 Belmondo Cocktail Bar – ogródek, ul. Mostowa 4. „Przystań” Agata Kaczuk-Jagielnik – malarstwo. Wystawa obrazów olejnych na płótnie, przedstawiających porty morskie ciepłych rejonów świata. Motywy z obrazów świetnie pasują do egzotycznego wystroju miejsca wystawy, spójnie stwarzając klimat ciepłych, beztroskich wakacji. Wystawa przenosi widza do odległych przystani, jej klimat przywodzi przedsmak nadchodzących wakacji.

18.00-23.00 Spichlerz, ul. Fabryczna 1-3. Zwiedzanie ekspozycji stałych oraz czasowej „Michał Bajsarowicz – malarstwo. Patrząc na rzekę, widzi się życie.”

18.00-23.30 Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta, ul. Warszawska 35. 18.00-23.30 Zwiedzanie ekspozycji stałych oraz wystawy czasowej „Sto Lat Złotówki” organizowanej we współpracy z Polskim Towarzystwem Numizmatycznym – Oddział w Gorzowie. 21.00-21.40 Fragment spektaklu „Dziady” w wykonaniu młodzieży ze Studia Teatralnego dla Dzieci i Młodzieży działającego przy Teatrze Osterwy w Gorzowie. 22.15-23.15 Autorska sztuka Konrada Pruszyńskiego pt. „Cecylia” w wykonaniu Stowarzyszenia Teatr Mostów.

18.00-24.00 Galeria Terminal08, ul. Grobla 15. „Pierwszy ogień” jest efektem współpracy Galerii Terminal 08 i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gorzowie. Młodzi artyści z “Plastyka” prezentują na niej własne prace, które łączy motyw ognia. Nie jest to jednak klasyczna wystawa zbiorowa, a raczej wspólny multimedialny projekt artystyczny.

18.00-02.00 Miejskie Centrum Kultury, sala widowiskowa, ul. Drzymały 26. „Fantastyczne miejsce” – sprzedaż i wypożyczalnia gier planszowych. Obowiązkowe wydarzenie dla fanów planszówek. Zagraj, sprzedaj lub kup gry planszowe.

19.00-20.00 Stary Rynek. “Start! Pokonaj granice.” Midisaż wystawy fotograficznej. Spotkanie z autorami i bohaterami zdjęć, przygotowanych przez Grupę Fotograficzną Azyl Art IPEA MCK Gorzów, prowadzoną przez Krzysztofa Grygiela przygotowana we współpracy z GZSN Start.

19.00-23.00 Miejski Zakład Komunikacji. Kurs zabytkowym tramwajem na linii nr 2 Wieprzyce – Piaski – Wieprzyce. Podróż tramwajem będzie bezpłatna. Wieprzyce: godz. 18.45, 20.15, Piaski: godz. 19.30, 21.05, 22.35.

20.00-21.30 Kościół parafii rzymsko-katolickiej pw. Pierwszych Męczenników Polski, ul. Wilhelma Pluty 7. „Harmonie dźwięków Gorzowa”. Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej w Gorzowie Wlkp. pragnie zaprosić mieszkańców Gorzowa do wspólnego spotkania z muzyką. Podczas koncertu artyści zabiorą słuchaczy w wyjątkową podróż przez epoki muzyki chóralnej, która bez wątpienia poruszy serca i umysły odbiorców. Wszystkie utwory wykonane będą a cappella. Wśród nich nie zabraknie mistrzów takich jak: Wincenty z Kielczy, M. Gomółka, G.F. Händel, W.A. Mozart, T. Susato, N. Blacha, M. L. Lightfoot.

20.00-21.30 Stary Rynek, scena Dobry Wieczór Gorzów. „Zakątek Łagodnego Brzmienia – Koncert Wahadłowy”. Niezwykłe spotkanie z poezją śpiewaną wykonywaną w trakcie jednego koncertu, na jednej scenie, przez dwa zespoły muzyczne – 5 Pora Roku i Jarosław Pikuła Śpiewa. Publiczność usłyszy z jednej strony ballady Leonarda Cohena, z drugiej najpopularniejsze piosenki zespołów Stare Dobre Małżeństwo i Raz Dwa Trzy oraz niezapomniane teksty Marka Grechuty. Pojawi się „Machina Poetycka” z interaktywnymi limerykami autorstwa Cezarego Żołyńskiego. Publiczność będzie stanowić swego rodzaju wahadło, o czym przekonacie się w trakcie koncertu.

20.00-01.00 Deptak przed pracownią Natalii Ślizowskiej, ul. Chrobrego 34. Młodzi na ulicach – koncert Landsberg Familia. Przed pracownią Natalii Ślizowskiej, młodzi artyści przedstawią swoją autorską muzykę. Miksowanie znanych utworów, performance uliczny, zabawianie publiczności, freestyle gorzowskich raperów, pokaz hip-hopowej mody, spotkanie z fanami. Dodatkową atrakcją będzie pokaz kolekcji „New Pop Art” oraz instalacja „Instadram.”

21.00-24.00 ul. Lutycka 6 (wejście od ulicy Spichrzowej).Ciepło, cieplej… „Querr” to wystawa prac powstałych podczas projektu „Queer PoMoc” inicjatywy Ursa Queer. Projekt ten koncentrował się na wzmocnieniu grup aktywistycznych działających na rzecz osób LGBT+ w Gorzowie Wlkp. Zaprasza TęczArt.

21.00-00.15 Łazienki 6 Klub, ul. Łazienki 6. Gitara klubowa – wspólne muzykowanie, zapraszamy do wspólnej zabawy! Grasz na gitarze? Śpiewasz? A może potrafisz grać na harmonijce ustnej albo ukulele? Nasza scena będzie otwarta dla wszystkich, którzy chcą spotkać się przy wspólnym graniu.

Roch

X

Napisz do nas!

wpisz kod z obrazka

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x