2024-11-15, Zapowiedzi
Gala fraszkarska, słowa o Lechoniu, ale i festiwal off – to główne wydarzenia nadchodzącego weekendu.
Z wielkich wydarzeń – koncert w Arena Gorzów. Z mniejszych – choćby spotkania z Robertem Piotrowskim. Tradycyjnie podpowiadamy, gdzie i co się dzieje. Bo choć robi się coraz chłodniej, to jednak siedzieć w domu nie warto.
17.00, Biblioteka ul. Matejki. Słowo i obraz – trochę o Janie Lechoniu – spotkanie literackie. Prowadzenie Janusz Dreczka.
17.00, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta, ul. Sikorskiego 107. Gala IV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Grossa. Prowadzenie Grzegorz Halama. W programie występ zespołu Five&Gross.
18.30, Klub Łazienki, ul. Łazienki. Krótka rajza do stolicy, czyli z Nowej Marchii do Malborka – Robert Piotrowski. Będzie to opowieść o odwiedzinach w fascynującym miejscu i o jego dawnych związkach z Ziemią Gorzowską. Na co dzień nawet o tych relacjach nie myślimy. A warte są wyprawy, w przestrzeni, a prze to i w czasie. A opowieść snuć będzie wybitny regionalista i gorzovianista Robert Piotrowski.
19.00, Arena Gorzów, ul. Słowiańska. Visual Concert. Koncert muzyki filmowej. W symfonicznym brzmieniu utwory m.in. z takich filmów jak: Star Wars, Piraci z Karaibów, Iron Man, Mroczny Rycerz, Braveheart, Władca Pierścieni, Skyfall, Romeo i Julia, The Greatest Showman, Spirit, X-Men, Król Lew. Występują: Kasia Moś, Beata Bielska, Krzysztof Iwaneczko, Adam Domurat – dyrygent, CoOperate Orchestra & Choir.
19.30, Jazz Club Pod Filarami, ul. Jagiełły. „Visegrad Jazz Exchange”. Skład: Radovan Tiraska – s., Słowacja, Rafał Sarnecki – g. Polska, Tomas Baros – db.,Czechy, Balazs Bagyi - dr. Węgry. „Visegrad Jazz Exchange” to inicjatywa mająca na celu zawiązanie współpracy artystycznej pomiędzy muzykami krajów Grupy Wyszehradzkiej. W skład zespołu, powołanego specjalnie na tę okazję, wejdą uznani muzycy. Ciekawa inicjatywa jest świetnie przyjmowana w krajach, gdzie gości.
19.00, Teatr Osterwy. Moja ABBA. To historia o wielkiej miłości, którą zawsze nosi się w sercu do końca życia. To historia miłości do muzyki, którą się kocha, przy której się tańczy i zakochuje. To także historia młodości, do której zawsze się wraca, bo była szalona i pełna zabawy, beztroski. I to również historia o czasach, kiedy zdobycie płyty Abby graniczyło z cudem, bo stało się w kilometrowych kolejkach, żeby zdobyć upragnioną „czarną” winylową płytę. A na dodatek to historia przyjazdu Abby do Polski w 1976 roku i występu w legendarnym Studio 2, który wpisał się kolorowymi literami w szarą historię socjalistycznej Polski. Jest to też, a może przede wszystkim, historia o pasji, która kończy się spełnieniem marzeń i przy okazji sukcesem. Scenariusz i reżyseria: Tomasz Man, scenografia: Anetta Piekarska-Man, choreografia: Artur Dobrzański, wizualizacje: Zuzanna Piekarska, kierownictwo muzyczne: Marek Zalewski. Na scenie Magdalena Kasperowicz - Córka/Dziewczyna, Kacper Kubryński - Reżyser/Chłopak, Jan Mierzyński - Mąż/Tato, Tina Popko – Żona, Marek Zalewski/Tymoteusz Zalewski – fortepian.
19.30, Klub Łazienki, ul. Łazienki. Gitariada klubowa.
15.30, 18.00, Jazz Club Pod Filarami, ul. Jagiełły. Czesław Mozil solo.
19.00, Teatr Osterwy. Moja ABBA.
Klub Magnetoffon, ul. Jagiełły.
Gorzowski Splin Festiwal [PROGRAM]
15 listopada
Sejf 19.40 chleb + wujek Thomas, 20.20 Temperatura Pokojowa - premiera płyty
Magnetoffon 21.00 Brożek, 22.00 żmija, 23.00 Amba, 00.00 AFTER NATALIA BAŁACKA & CUPAK ENTERTAIMENT sp. z o.o. XD
16 listopada
Magnetoffon 20.00 gra sów, 21.00 Molar; Sejf 22.00 Jessica, Magnetoffon 22.40 Głupi Komputer; Sejf 23.40 probiotyk; Magnetoffon 00.10 T'ien Lai; Magnetoffon 1.10 AFTER: K3tchup.
Afisz uzupełniają propozycje gorzowskich kin oraz galerii. Warto wejść do Małej Galerii GTF, gdzie jest ekspozycja poświęcona Włodzimierzowi Korsakowi, Wielkiemu Łowczemu II RP oraz pisarzowi.
Roch
Majówka to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku.