Jesteś tutaj » Home » Piłka nożna »
Marka, Wiktoryny, Zenona , 29 marca 2024

Piłkarze Warty bez porażki w sparingach

2023-02-05, Piłka nożna

Kolejne mecze kontrolne za piłkarzami AstroEnergy Warty Gorzów, w których nie doznali jeszcze porażki.

W sobotę 28 stycznia podopieczni Mateusza Konefała zremisowali w Gorzowie z Białymi Sądów 2:2, a bramki zdobyli zawodnik testowany z Japonii oraz Marcel Kasprzak. Rywal na co dzień występuje w czwartej lidze w województwie zachodniopomorskim.

W piątek 3 lutego Warta pokonała na własnym obiekcie przy ulicy Żwirowej lubuskiego przedstawiciela czwartej ligi Lubuszanina Drezdenko 2:1, a dwa gole zdobył testowany Japończyk. Dodajmy, że trenerem zespołu z Drezdenka jest były zawodnik Warty Paweł Posmyk.

Natomiast w sobotę 5 lutego w samo południe rywalem bordowo-granatowych był trzecioligowy Świt Skolwin. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, choć do przerwy gospodarze prowadzili dwoma bramkami.

W pierwszej połowie piłkarze trenera Konefała grali bardzo poprawnie i wykorzystali błędy obrony oraz bramkarza gości. Pojedynek zaczął się jednak dobrze dla przeciwnika, który objął prowadzenie po strzale z karnego w pierwszych minutach gry. Przytomnością umysłu kilkanaście minut później wykazał się młody Marcel Kasprzak, który przejął piłkę zagraną przez bramkarza gości i płaskim strzałem z pola karnego wyrównał, a po chwili popisał się ładnym strzałem z dystansu. Wynik pierwszej połowy ustalił ładnym strzałem głową Piotr Majerczyk po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony.

Warciarze niestety w końcówce spotkania dali sobie strzelić dwie bramki w tym jedną w ostatniej minucie gry i ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3. Kolejny sparing Warta rozegra również w Gorzowie, 11 lutego, a rywalem będzie zespół Stilonu.