Jesteś tutaj » Home » Piłka nożna »
Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Co za mecz! Co za wynik! Brawo Stilon!

2023-03-18, Piłka nożna

W trzeciej kolejce rundy wiosennej piłkarze Agencji Inwestycyjnej Stilonu pokonali na wyjeździe Górnika II Zabrze 3:2.

Stilonowcy w pierwszej połowie zagrali bardzo dobrze, nie dopuszczali przeciwnika pod pole karne Bartosza Przybysza, a sami zagrażali gospodarzom i zdobywali bramki. Strzelanie goli rozpoczął w 11 minucie niezawodny Emil Drozdowicz, który wykorzystał podanie Wojciecha Kurlapskiego i nieporozumienie obrońcy z bramkarzem. Prowadzenie podwyższył w 33 minucie strzałem z rzutu wolnego Filip Wiśniewski, dla którego to była pierwsza bramka w tym sezonie. Kilka minut później sędzia odgwizdał rzut karny po faulu bramkarza na Drozdowiczu, a Łukasz Kopeć pewnym strzałem w lewy górny róg pokonał bramkarza gospodarzy. Podobnie jak dla Wiśniewskiego tak i dla Kopcia był to pierwszy gol w sezonie.

Po przerwie piłkarze Górnika przejęli inicjatywę, którzy w 66 minucie zdobyli kontaktowego gola po celnym strzale z rzutu karnego Michała Rostkowskiego. W 77 minucie kolejną bramkę dla gospodarzy i ponownie z karnego zdobył tym razem Daniel Ściślak. Ostatecznie niebiesko-biali nie dali się już więcej zaskoczyć i zdobyli cenne wyjazdowe punkty. Podopieczni Karola Gliwińskiego zrewanżowali się tym samym za porażkę z Górnikiem u siebie jesienią w takim samym stosunku.

PD

GÓRNIK II ZABRZE – AGENCJA INWESTYCYJNA STILON GORZÓW 2:3 (0:3)

Bramki : Rostkowski (66), Ściślak (77) oraz Drozdowicz (11), Wiśniewski (33), Kopeć (40)