Jesteś tutaj » Home » Piłka nożna »
Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

Warta wreszcie się przełamała przy Olimpijskiej

2023-03-18, Piłka nożna

Piłkarze AstroEnergy Warty wygrali z Odrą Wodzisław Śląski 2:1 i odnieśli tym samym pierwsze zwycięstwo na stadionie przy ulicy Olimpijskiej.

W pierwszej połowie kibice zobaczyli indywidualną akcję prawym skrzydłem kapitana Adriana Bielawskiego, który idealnie wyłożył piłkę na szesnasty metr, a nadbiegający Adrian Marchel precyzyjnym strzałem pokonał golkipera Odry. Po przerwie bordowo-granatowi przeważali  i podwyższyli prowadzenie. Wprowadzony w drugiej połowie szybki i waleczny Krystian Rybicki podał w 60 minucie na wolne pole do Karola Gardzielewicza, który uderzył celnie do siatki.

Wydawało się, że podopieczni Mateusza Konefała mają pojedynek pod kontrolą, lecz dali się zaskoczyć ze stałego fragmentu gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił kapitan gości Krzysztof Krzyżok. Była to 70 minuta gry i goście mieli jeszcze sporo czasu na wyrównanie. Mimo kilku sytuacji ze strony Odry to piłkarze Warty utrzymali przewagę jednej bramki i odnieśli długo wyczekiwane zwycięstwo.

- Cieszymy się z tego zwycięstwa, zdjęliśmy tym samym klątwę meczów bez wygranej przy Olimpijskiej. Piłka jest przewrotna, graliśmy tutaj lepsze mecze, a wygranej nie było. Dziś mimo, że nie był to nasz najlepszy pojedynek, mamy ważne trzy punkty – powiedział zadowolony trener Mateusz Konefał.

ASTROENERGY WARTA GORZÓW-ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI 2:1 (1:0)

Bramki: Marchel (36) i Gardzielewicz (60) oraz Krzyżok (70)