Jesteś tutaj » Home » Piłka nożna »
Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Jednostronne lubuskie derby piłkarskie

2023-03-22, Piłka nożna

W zaległym spotkaniu trzeciej ligi piłkarze AstroEnery Warty Gorzów przegrali z Lechią Zielona Góra 0:4.

W pierwszej połowie niewiele się działo, a już na początku spotkania boisko z powodu kontuzji musiał opuścić najlepszy strzelec gości Przemysław Mycan. Gospodarze tylko raz sprawdzili bramkarza rywali, lecz strzał Karola Gardzielewicza obronił bez problemów Wojciech Fabisiak. Do szatni oba zespoły schodziły przy bezbrakowym remisie.

W drugiej połowie gra podopiecznych Mateusza Konefała całkowicie się posypała. Demontaż Warty rozpoczął młodzieżowiec Kacper Zając, który pięknym strzałem z rzutu wolnego w prawy górny róg pokonał Łukasza Wiśniewskiego. Trener Warty po utracie gola wprowadził od razu czterech nowych zawodników w tym Pawła Krauza i Marcela Kasprzaka. Nie przyniosło to jednak żadnego efektu, a gospodarze nie mogli zbliżyć się pod bramkę Fabisiaka. W 65 minucie drugiego gola zdobył kolejny młodzieżowiec Jakub Kołodenny.

W końcówce fatalna gra Warty w obronie dała zielonogórzanom kolejne okazje, które wykorzystali. Trzecią bramkę zdobył Mateusz Surożyński, a wynik ustalił Krzysztof Staśkiewicz.

Warciarze, którzy w pierwszych spotkaniach stwarzali sobie sporo sytuacji bramowych i zdobywali bramki, tym razem rozczarowali. Brakowało składnych akcji, a o kiepskiej postawie w ofensywie niech świadczy tylko jeden celny strzał na bramkę Lechii. Podopieczni Andrzeja Sawickiego zasłużenie wygrali przy Olimpijskiej, a gorzowianie muszą szukać punktów w Nysie, gdzie zagrają z miejscową Polonią w sobotę 25 marca.

ASTROENERGY WARTA GORZÓW- LECHIA ZIELONAGÓRA 0:4 (0:0)

Bramki: Zając (49), Kołodenny (65), Surożyński (83), Staśkiewicz (85)