Sergiusza, Teofila, Zyty , 27 kwietnia 2024

Warta Gorzów nie sprostała Górnikowi

2023-05-20, Piłka nożna

W 29. kolejce trzeciej ligi piłkarze AstroEnergy Warty Gorzów podejmowali na stadionie przy ul. Olimpijskiej rezerwy Górnika Zabrze.

Trudno było wskazać przed meczem faworyta tego spotkania. Teoretycznie za gospodarzami przemawiał aut własnego boiska, ale pamiętajmy, że w tym sezonie na 14 rozegranych wcześniej spotkań u siebie tylko trzykrotnie Warciarze zdobywali komplet punktów. To już lepiej im idzie na wyjazdach, gdzie wygrali czterokrotnie. Za ekipą z Zabrza przemawiała zaś wyższa lokata w tabeli i sporo większy dorobek punktowy.

Mecz praktycznie od początku zdominowali gracze z Zabrza, którzy już do przerwy prowadzili 2:0 po golach Bartłomieja Kordeckiego i Daniela Ściślaka.

Po przerwie gorzowianie ruszyli do odrabiania strat, zdobyli nawet kontaktowego gola po strzale Krystiana Rybickiego, ale ostatecznie lepsi byli goście.

ASTROENERGY WARTA GORZÓW - GÓRNIK II ZABRZE  1:3 (0:2)