Alicji, Edwina, Eryka , 18 maja 2024

Pierwszy remis piłkarzy Stilonu wiosną

2024-05-04, Piłka nożna

W 28 kolejce trzecioligowych rozgrywek Solar Home Stilon podejmował na stadionie przy ul. Olimpijskiej Odrę Bytom Odrzański.

Kibice gorzowskiego Stilonu liczyli na ósme w tym roku ligowe zwycięstwo swojej drużyny, ale nasz zespół napotkał na twardy mur w postaci dobrze drużyny z południa województwa lubuskiego.

Po pierwszej, bezbramkowej połowie widzowie zebrani na obiekcie przy ul. Olimpijskiej zostali zaskoczeni w 68 minucie. To wtedy bardzo ładną wrzutką w okolice prawego słupka bramki gospodarzy popisał się Przemysław Siudak. Błąd jednego z graczy Stilonu, który nie wybił od razu piłki  natychmiast wykorzystał Jewhenij Bełycz, który efektownym strzałem z pierwszej piłki dał gościom prowadzenie 1:0.

Miejscowi natychmiast ruszyli do odrabiania strat i długo nie musieli czekać na chwile radości. Dwie minuty później w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Damian Grudnik, który strzałem z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania. Od tamtej pory oba zespoły grały już ostrożnie, szanując to co zdobyły. A zdobyły po jednym punkcie. Dla Stilon to pierwszy wiosną remis. Wcześniej nasz zespół wygrał siedem spotkań i dwa przegrał.

SOLAR HOME STILON GORZÓW – ODRA SKRZYNIE ZAJĄC BYTOM ODRZAŃSKI 1:1 (1:1)

Bramki: Grudnik (70) i Bełych (68)