Jesteś tutaj » Home » Piłka nożna »
Aleksandryny, Józefa, Nicety , 19 marca 2024

Stilon Gorzów bezradny w lubuskich derbach

2023-05-24, Piłka nożna

Piłkarze Agencji Inwestycyjnej przegrali na własnym stadionie z Cariną Gubin 0:3.

W lubuskich derbach wyraźnie lepsza okazała się ekipa Gubina, która pewnie pokonała gospodarzy.

Pierwsza połowa była dość wyrównana i zakończyła się bezbramkowym rezultatem. Niestety, dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną ujrzał obrońca Stilonu Maksymilian Trepczyński. Zawodnik ten niedawno wskoczył do pierwszego składu i prezentował się poprawnie, lecz jego zachowanie na boisku w końcówce pierwszej połowy było bezmyślne. W ciągu zaledwie kilku minut sfaulował rywali i sędzia słusznie usunął go z boiska.

Trener Karol Gliwiński łapał się za głowę po drugim faulu naszego obrońcy i retorycznie pytał o to, czy zawodnik myśli na boisku. Goście wykorzystali osłabienie Stilonu i w drugiej połowie opanowali sytuację na placu gry. Szybko wymieniali podania, byli ruchliwi i skuteczni.

Pierwsza bramka padła po składnej akcji i dośrodkowaniu w pole karne z lewej strony, a zdobył ją w 58 minucie Dominik Więcek. Stilonowcy próbowali się odgryźć gościom, ale brakowało celnego ostatniego podania pod bramką Cariny. W końcówce przeciwnik z Gubina strzelił dwie bramki, a ich autorami byli Adam Borkowski i Mateusz Walczak.

Dodajmy, że Carina w czterech meczach z gorzowskimi trzecioligowcami cztery razy wygrywała i tym samym dopisała sobie za te mecze 12 punktów. Po 30 kolejkach Stilon ma  38 punktów i zajmuje 12 miejsce. Do zakończenia sezonu pozostały cztery kolejki.