2023-09-23, Piłka nożna
W dziewiątej kolejce trzeciej ligi piłkarze Stilonu zagrali na wyjeździe z beniaminkiem LZS Starowice Dolne.
Oba zespoły przed tym spotkaniem znajdowały się w strefie spadkowej. Mecz był popisem gorzowskiej drużyny, która strzeliła gospodarzom aż siedem goli. Worek z bramkami rozwiązał już w drugiej minucie Łukasz Kopeć. Przed przerwą padły kolejne trafienia dla niebiesko-białych, a bramkarza gospodarzy pokonali Artiom Waśkow i Mateusz Mączyński.
W drugiej odsłonie gorzowianie nie zwalniali tempa i cieszyli się z kolejnych bramek. Dwie z nich strzelił Mateusz Kaczor, a kolejne dołożyli Emil Drozdowicz i ponownie Waśkow. Podopieczni trenera Łukasza Maliszewskiego w jednym meczu strzelili więcej goli niż we wszystkich poprzednich pojedynkach. Wygrana pozwoliła opuścić ostatnie miejsce w tabeli, a kibice cieszą się z wielkiej metamorfozy Stilonu.
PD
Bramki: Kopeć (2), Waśkow (30 i 79), Mączyński (37), Kaczor (67 i 90) oraz Drozdowicz (85)
W pierwszym meczu rundy rewanżowej piłkarze Stilonu zagrali na wyjeździe z rezerwami Rakowa Częstochowa. Mogli obawiać się spotkania, gdyż w Gorzowie przegrali z tym rywalem 0:5.