2024-10-05, Piłka nożna
W kolejnym spotkaniu trzeciej ligi piłkarze AstroEnergy Warty zagrali na wyjeździe z Lechią Zielona Góra.
Gospodarze objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego, a autorem bramki był w 21. minucie Mateusz Lisowski. Do przerwy zielonogórzanie prowadzili, lecz w drugiej połowie to Warta zagrała zdecydowanie lepiej.
W 61. minucie ekipa szkoleniowca Pawła Posmyka, którego zastępował na ławce ze względu na czerwoną kartkę Adam Suchowera, wyrównała. Dośrodkowanie Igora Lewandowskiego wykorzystał Przemysław Zdybowicz.
Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla warciarzy. Do piłki podszedł Lewandowski, jego strzał obronił Jakub Bursztyn, lecz wobec jego dobitki był bezradny.
Warciarze wygrali derbowe starcie i przełamali fatalną serię trzech porażek z rzędu.
PD
LECHIA ZIELONA GÓRA – ASTROENERGY WARTA GORZÓW 1:2 (1:0)
Bramki: Lisowski (21) oraz Zdybowicz (61) i Lewandowski (90+6 z karnego)
W kolejnym spotkaniu trzeciej ligi zespół AstroEnergy Warty Gorzów zagrał na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica.