Jesteś tutaj » Home » Piłka nożna »
Kornela, Lizy, Stanisława , 8 maja 2024

W Gorzowie dostali lanie, teraz wygrali na wyjeździe

2023-11-26, Piłka nożna

W pierwszym meczu rundy rewanżowej piłkarze Stilonu zagrali na wyjeździe z rezerwami Rakowa Częstochowa. Mogli obawiać się spotkania, gdyż w Gorzowie przegrali z tym rywalem 0:5.

W Gorzowie przegrali 0:5, w Częstochowie wygrali 3:1. Taka jest piłka...
W Gorzowie przegrali 0:5, w Częstochowie wygrali 3:1. Taka jest piłka... Fot. Bogusław Sacharczuk

Mecz w Częstochowie toczony był na zmrożonej murawie, na której o wiele lepiej czuli się gorzowianie. W 14. minucie nasz zespół  po indywidualnej akcji Mateusza Kaczora objął prowadzenie. Przed przerwą drugą bramkę dla Stilonu uzyskał Emil Drozdowicz. Wykorzystał on świetne dośrodkowanie z prawej strony Filipa Wiśniewskiego i strzałem głową z pięciu metrów pokonał golkipera Rakowa.

Hokejowy wynik w meczu Warty Gorzów

Tuż po wznowieniu spotkania w drugiej połowie niebiesko-biali przeprowadzili ładną akcję, a gola po centrze tym razem z lewej strony strzelił głową Michał Milewski. Był to pierwszy gol naszego młodego piłkarza w rozgrywkach trzeciej ligi. W kolejnych minutach mecz był pod kontrolą ekipy trenera Łukasza Maliszewskiego. Niestety, w doliczonym czasie gry nasi zawodnicy zostawili bez opieki przed polem karnym Nikodema Kitowskiego. Płaskim strzałem pokonał on Szymona Czajora i ustalił wynik spotkania.

Po tej wygranej nasz zespół znalazł się na 15. miejscu z dorobkiem 18 punktów. Stilon wyprzedza trzy drużyny i będzie musiał solidnie przepracować przerwę zimową, aby skutecznie rywalizować wiosną o ligowe utrzymanie.

RAKÓW II CZĘSTOCHOWA – STILON GORZÓW 1:3 (0:2)

Bramki: Kitowski (90) i Kaczor (14), Drozdowicz (40) oraz Milewski (47)