2023-10-05, Tym żyje Gorzów
To już w najbliższy piątek 6 października wielkie gotowanie na ryneczku przy Jerzego. Tym razem wspólnie z mistrzami kuchni będziemy serwować „Smaki lasu”.
„Smaki lasu” to kolejne kulinarne spotkanie na ryneczku przy Jerzego. To wspólna inicjatywa GRH, Miasta Gorzów, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Polskiego Związku Łowieckiego. W ramach tego wydarzenia kucharze: Paweł Salamon (na zdjęciu poniżej), Michał Rejniak i Kamil Tużnik (na głównym zdjęciu) przygotują dla gości ryneczku wyjątkowe dania, z wykorzystaniem m.in. dziczyzny oraz runa leśnego, w tym grzybów, owoców i ziół. Szefom kuchni będą towarzyszyli uczniowie z „Gastronomika”.
Gotowanie zaczynamy o godzinie 9.00, a degustacja rozpocznie się pół godziny później. Do dyspozycji gości będą przepisy na przygotowane dania i konsultacje kulinarne z szefami kuchni, przy okazji będzie można zrobić zakupy i zaopatrzyć się w świeże produkty u lokalnych producentów.
„Smaki lasu” to nowość w kulinarnym kalendarzu na ryneczku przy Jerzego. Wydarzenie dołącza do znanych już marek, jak między innymi organizowany dwa tygodnie później, 20 października „Festiwal dyni i chryzantemy”.
Współpraca GRH, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Miasta Gorzów to wynik zawartego w 2020 roku porozumienia, któremu patronuje prezydent miasta Jacek Wójcicki. Cel współpracy to promocja zdrowego żywienia, lokalnych producentów i Gorzowa. W jej ramach partnerzy realizują akcje oraz wydarzenia z udziałem i dla mieszkańców, to między innymi przedświąteczne gotowanie „Barszczu po gorzowsku”, promocja nowalijek czy działania towarzyszące największym miejskim imprezom jak Urodzony Miasta czy „Dobry wieczór Gorzów”.
Wydział Promocji i Informacji
Gorzowscy radni domagali się podczas środowej sesji Rady Miasta ujawnienia przez dyrektora zarządzającego Stali Gorzów kwoty, za jaką klub sprzedał nazwę stadionu.