2023-01-03, Mija dzień
We wtorek (3 stycznia) mija pierwsza rocznica śmierci Grażyny Wojciechowskiej.
Kwiaty na grobie wieloletniej gorzowskiej radnej złożyli przedstawiciele Urzędu Miasta z prezydentem Jackiem Wójcickim na czele.
Grażyna Wojciechowska zmarła 3 stycznia 2022 roku, pokonana przez chorobę. Wiadomość o jej śmierci zaskoczyła wszystkich.
Do ostatnich chwil pracowała intensywnie na rzecz miasta i gorzowian. Jeszcze 22 grudnia (2021 roku) wzięła udział w sesji Rady Miasta i swoim głosem poparła budżet Gorzowa w 2022 roku.
Radnej Grażynie Wojciechowskiej w jej ostatniej drodze towarzyszyły tłumy gorzowian. Uroczystości pogrzebowe, które miały charakter miejski, odbyły się na cmentarzu komunalnym przy ulicy Żwirowej. Wcześniej, w gorzowskiej katedrze, odprawiono mszę w intencji zmarłej.
Grażyna Wojciechowska urodziła się w Gorzowie 21 lipca 1947 roku. Była absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego i Zamiejscowego Wydziału Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie. Przez wiele lat pracowała w Związku Nauczycielstwa Polskiego, odznaczona Złotą Odznaką ZNP.
Była nauczycielką, wolontariuszką i organizatorem cyklu spotkań „Ocalić od zapomnienia” dla gorzowskich Pionierów i Dzieci Wojny. Założyła i prowadziła fundację „Czysta woda”, której jednym ze statutowych działań była pomoc potrzebującym oraz edukacja dzieci i młodzieży.
Wydział Promocji i Informacji
Już 2 maja, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Gorzów ponownie zamieni się w morze biało-czerwonych barw.