Sergiusza, Teofila, Zyty , 27 kwietnia 2024

Worek medali gorzowian w AMŚ!

2022-09-19, Sport

W rozegranych w Bydgoszczy Akademickich Mistrzostwach Świata w kajakarstwie świetnie wypadli reprezentanci Polski, w tym z trzech gorzowskich klubów.

Biało-czerwoni wywalczyli aż 24 medale, w tym 19 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy. Duży udział w tym miało trzech reprezentantów gorzowskich klubów.

Najlepszym zawodnikiem imprezy został Alex Koliadych, reprezentant gorzowskiej Admiry, który w sumie wywalczył sześć medali, w tym trzy złote i trzy srebrne. Złote medale zdobył w wyścigach C2 na 500 m i C4 na 200 i 500 metrów. Natomiast  po srebrne krążki sięgnął w C1 i C2 na 200 m oraz w C1 na 500 m.

ZOBACZ:

Przyjechał studiować, został mistrzem świata

Julia Olszewska z AZS AWF Gorzów cieszyła się za to z dwóch złotych medali w K4 na 200 i 500 m.

Z kolei Przemysław Korsak G’Powera Gorzów został akademickim mistrzem świata w K4 na 500 m, natomiast na dystansie dwa razy dłuższym wywalczył brązowy medal w jedynce.

Alex Koliadych                                                                 Fot. Admira Gorzów/FB