Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Świetne widowisko w Gorzowie. Stal pokonała wicelidera!

2022-11-19, Sport

Takie mecze chce się zawsze oglądać. Stalowcy byli o krok od zgarnięcia pełnej puli w spotkaniu z AZS AWF Biała Podlaska, ale dwa punkty również bardzo cieszą.

W akcji Krzysztof Nowicki i Rafał Renicki
W akcji Krzysztof Nowicki i Rafał Renicki Fot. Bogusław Sacharczuk

Gorzowianie nie byli faworytem starcia z wiceliderem Ligi Centralnej, a jednak grali bardzo dobrze i sześć minut przed końcem prowadzili 26:23. Wydawało się, że wygrana jest na wyciągnięcie ręki, a jednak doświadczenie rywali w tym momencie zaprocentowało. Doprowadzili oni do remisu, strzelając w ostatniej minucie dwie bramki i konkursu rzutów karnych, który jest premiowany dwoma dużymi punktami dla zwycięzcy i jednym dla pokonanego.

Rzuty karne nasi wygrali 3:1, dzięki znakomicie postawie naszego bramkarz Krzysztofa Nowickiego, który obronił dwa strzały. Raz rywale trafili w poprzeczkę. Dla naszych do siatki trafiali Wojciech Gumiński, Michał Lemaniak oraz Mateusz Wychowaniec.

BUDNEX STAL GORZÓW - AZS AWF BIAŁA PODLASKA 26:26 (16:14), w rzutach karnych 3:1

STAL: Nowicki, Marciniak - Jaszkiewicz 6, Gumiński 6, Nieradko 4, Lemaniak 3, Pietrzkiewicz 3, Renicki 3, Bronowski 1, Droździk, Kłak, Stupiński, Wychowaniec.

AZS AWF: Kwiatkowski, Adamiuk, Wiejak - Niedzielenko 9, Maksymczuk 8, Szendzielorz 2, Wojnecki 2, Antoniak 1, Kandora 1, Kozycz 1, Lewalski 1, Mazur 1, Baranowski, Łazarczyk, Stefaniec, Tarasiuk.