Cały mecz pod górkę, ale punkty pozostały w Gorzowie

2022-11-19, Sport

Gorzowskie koszykarki nie spuszczają z tonu, choć tym razem musiały dać z siebie więcej niż planowały, żeby ostatecznie odnieść jedenaste z rzędu zwycięstwo w tym sezonie.

Przed meczem z ekipą z Torunia wydawało się, że gorzowianki są zdecydowanymi faworytkami, ale w sporcie nie ma pewniaków. Przyjezdne podeszły do meczu pewne swoich umiejętności, z dużą wolą walki i do tego grały bardzo skutecznie. Szczególnie imponować mogła w ich szeregach Amerykanka Alexis Jones, którą dzielnie wspierała Greczynka Vasiliki Louka.

Mecz zaczął się od prowadzenia ,,Katarzynek’’ 3:0, 8:5 i 12:9. Gospodynie na pierwsze prowadzenie wyszły w szóstej minucie po trafieniu Lindsay Allen. Mieliśmy wtedy 13:12 i jednopunktowe prowadzenie nasze utrzymały do końca pierwszej kwarty.

Drugie dziesięć minut początkowo było bardzo wyrównane, gdyż w 15 minucie mieliśmy 33:30 dla akademiczek. Druga część tej odsłony to już świetna gra torunianek. Do przerwy wypracowały one aż dziewięć punktów przewagi (47:38).

ZOBACZ:

Świetne widowisko w Gorzowie. Stal pokonała wicelidera!

Po zmianie stron podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego potrzebowały niewiele ponad pięciu minut, żeby odrobić straty. W 26 minucie był remis 51:51, ale na ponowne prowadzenie nasze wyszły dopiero 47 sekund przed zakończeniem trzeciej kwarty. Po trafieniu Allen było 59:57.

W ostatniej kwarcie torunianki wcale nie miały zamiaru odpuszczać, grały bardzo ambitnie i były bliskie sprawienia sporej niespodzianki. Ostatecznie o wygranej gospodyń 73:71 zadecydowało nieco większe doświadczenie i sportowy łut szczęścia w ostatnich niecałych trzech minutach, kiedy to obie drużyny miały wiele okazji do zmiany wyniku, ale przez 169 sekund żadnej nie udało się zdobyć choćby jednego  punktu.

(red)

Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów - Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń 73:71 (24:23, 14:24, 21:10, 14:14)

PSI Enea: Allen 23, Senyurek 13, Wadoux 13, Smith 12, Horvat 10, Keller 2, Bazan, Matkowska.

Energa: Jones 29, Louka 19, Stankiewicz 9, Grays 9, Pszczolarska 4, Podkańska 1.