Marka, Wiktoryny, Zenona , 29 marca 2024

Nasi koszykarze rozgościli się na drugoligowych parkietach

2022-11-22, Sport

Czwarte zwycięstwo odnieśli w drugoligowych rozgrywkach gorzowscy koszykarze.

Nasz zespół pojechał do Siechnic, a ich rywalem był inny beniaminek, CM Magnolia. Co ciekawe, z zespołem prowadzonym przez byłego reprezentanta Polski Radosława Hyżego nasi w poprzednich latach zawsze przegrywaliśmy na poziomie trzeciej ligi.

Pierwsze akcje były korzystne dla miejscowych, którzy prowadzili już sześcioma punktami, ale ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się remisem 22:22. Bardzo wyrównana była też druga kwarta i na przerwę zespoły zeszły przy minimalnym prowadzeniu gorzowian dwoma oczkami (47:45).

ZOBACZ:

Kto zostanie mistrzem świata? Prezes Stilonu wskazał faworyta

Po zmianie stron decydującym dla losów pojedynku była trzecia kwarta, świetnia zagrana przez podopiecznych Andrzeja Stefanowicza. W pewnym momencie nasza przewaga wzrosła do 18 punktów (70:52). Ostatecznie Kangury wygrały 90:80.

W sobotę, 26 listopada o godz. 18 nasza drużyna zagra w hali CEZiB przy ul. Warszawskiej z Pogonią Prudnik.

(red.)

CM MAGNOLIA KKS SIECHNICE - EIG CEZIB KANGOO BASKET GORZÓW 80:90 (22:22, 23:25, 13:26, 22:17)

KANGOO BASKET: Jelski 19, Benk 19, Jercha 16, Chodkiewicz 14, Cieślak 7 oraz Wróbel 15, Kaczmarek, Kowacki, Jezierczuk, Jachimowski.