Sergiusza, Teofila, Zyty , 27 kwietnia 2024

Co tam się działo? Wielkie emocje pod koszem

2023-01-16, Sport

W pierwszym w 2023 roku drugoligowym meczu na własnym parkiecie gorzowscy koszykarze zainkasowali ważne dwa punkty.

Rywalem naszych ,,Kangurów'' była ekipa z Kłodzka. W pierwszej połowie na parkiecie hali w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej dominowali goście, którzy wygrali obie kwarty różnicą aż 13 punktów. Niewielu widzów w tym momencie wierzyło w odwrócenie sytuacji, kiedy w przrwie zobaczyło na tablicy wynik 44:31 dla Nysy.

Po zmianie stron sytuacja diametralnie się jednak odwróciła. Drugą połowę gorzowianie rozstrzygnęli na swoją korzyść 49:28 i całe spotkanie 80:72. Po 17 meczach nasza drużyna z dorobkiem 6 zwycięstw i 11 porażek plasuje się na jedenastym miejscu w ligowej tabeli.

(red.)

Foto Radosław Łogusz

EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 80:72 (13:22, 18:22, 23:17, 26:11)

KANGOO BASKET: Grzegorczyk 21, Benk 18, Jelski 12, Chodkiewicz 10, Jercha 3 oraz Mańkowski 5, Wróbel 5, Kaczmarek 3, Latecki 3, Dreczkowski.