2023-03-04, Sport

Szczypiorniści Budneksu Stali Gorzów przywieźli komplet punktów z Łodzi, gdzie zagrali z tamtejszą Anilaną.

Gorzowianie świętują zwycięstwo w Łodzi
Gorzowianie świętują zwycięstwo w Łodzi Fot. Stal Gorzów/FB

Przed meczem trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Za gorzowianami przemawiała wyższa pozycja w tabeli, a za ekipą z Łodzi własny teren. W pierwszym pojedynku tych drużyn w Gorzowie stalowcy zwyciężyli siedmioma bramkami i dosyć pewnie czuli się przed rewanżem.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Po pięciu minutach mieliśmy 3:3. Kolejne sześć minut należało do gości, którzy trzykrotnie odnaleźli drogę do łódzkiej bramki. Miejscowi dopiero przy stanie 3:6 zdołali pokonać naszego bramkarza. Chwilę później uczynili to ponownie, ale kolejne minuty znów były bardziej udane dla stalowców i po niespełna kwadransie mieliśmy 9:5 dla żółto-niebieskich.

Pomimo dobrego wejścia w mecz podopieczni trenera Oskara Serpiny mieli spore kłopoty z ustabilizowaniem gry i przejęciem pełnej kontroli. Pod koniec pierwszej połowy ambitnie walczący łodzianie doprowadzili do remisu 14:14, a tuż przed zejściem zawodników do szatni Igor Helwak wyprowadził Anilanę na drugie w meczu prowadzenie 15:14. Pierwsze było przy stanie 1:0 na otwarciu meczu.

Po zmianie stron emocji mieliśmy co niemiara. Tym razem inicjatywa bardzo długo była po stronie gospodarzy, którzy jeszcze w 42 minucie prowadzili 23:20. Po kolejnych czterech minutach mieliśmy remis 23:23. Na siedem minut przed końcem Anilana prowadziła 26:24, gorzowianie doprowadzili do remisu a na prowadzenie powrócili dopiero w 59 minucie. Uczynili to jednak na tyle skutecznie, że strzelając w krótkim odstępie czasu dwa gole (najpierw Mateusz Ripa, potem Mateusz Stupiński) zapewnili sobie dwubramkowe zwycięstwo. Szkoda tylko, że w drugiej połowie urazu twarzy doznał Dawid Pietrzkiewicz.

GROT BLACHY PRUSZYŃSKI ANILANA ŁÓDŹ – BUDNEX STAL GORZÓW 26:28 (15:14)

Bramki dla Stali: Lemaniak 10, Stupiński 4, Pietrzkiewicz 3, Renicki 2, Ripa 2, Bronowski 2, Kłak 2, Gumiński 2, Jaszkiewicz 1.