Wygrały i zapewniły sobie pierwsze miejsce

2023-03-04, Sport

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej gorzowskie koszykarki zagrały w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem.

Lindsay Allen (z prawej) w Sosnowcu zdobyła 15 punktów
Lindsay Allen (z prawej) w Sosnowcu zdobyła 15 punktów Fot. Bogusław Sacharczuk

Przed tygodniem podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego w Sosnowcu odebrały srebrne medale za drugie miejsce w Pucharze Polski, teraz zapewniły sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej w Energa Basket Lidze Kobiet.

Gorzowianki pewnie pokonały miejscowe Zagłębie 85:67. Gospodynie w całym spotkaniu prowadziły przez 19 sekund, kiedy to na początku spotkania dwukrotnie do kosza z rzutów osobistych trafiła Batabe Zempare. Po wspomnianych 19 sekundach za trzy trafiła Tilbe Senyurek i gorzowianki wyszły na prowadzenie 3:2. Dwie minuty później było już 13:2, a inauguracyjna kwarta zakończyła się wynikiem 23:15.

Po krótkim odpoczynku obraz gry był podobny jak w końcówce pierwszej kwarty. Walka cały czas toczyła się pod kontrolą Akademiczek, choć nasze nie mogły powiększyć przewagi. W 18 minucie ich prowadzenie było zaledwie sześciopunktowe (32:26), ale sama końcówka tej część spotkania była już piorunująca i na przerwę zespoły zeszły przy stanie 40:26.

Po zmianie stron przewaga gorzowianek szybko wzrosła o kolejne kilka punktów, a w 28 minucie osiągnęła poziom 20 oczek (59:39). Już w tym momencie było wiadomo, kto zainkasuje komplet meczowych punktów. Gospodyniom nie można było odmówić waleczności, na początku ostatniej kwarty odrobiły one połowę strat i było już ,,tylko’’ 61:51 dla gorzowianek, lecz na więcej zespołu Zagłębia nie było stać. Po kolejnych niespełna trzech minutach przyjezdne ponownie prowadziły 20 punktami (77:57), a cały pojedynek wygrały różnicą 18 punktów.

MB Zagłębie Sosnowiec – Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów 67:85 (15:23, 11:17, 17:21, 24:24)

PSI Enea: Senyurek 17, Allen 15, Wadoux 14, Smith 13, Horvat 13, Keller 10, Bazan 3, Matkowska, Śmiałek, Duchnowska.

Zagłębie: Zempare 19, Urbaniak-Dornstauder 18, January 12, Mistinova 11, Grzenkowicz 6, Jarząb 1, Micek, Wojtylas.