Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Gorzowianki o krok od półfinału mistrzostw Polski!

2023-03-12, Sport

W drugim ćwierćfinałowym spotkaniu Energi Basket Ligi Kobiet gorzowskie koszykarki ponownie gościły Ślęzę Wrocław.

W akcji Alanna Smith
W akcji Alanna Smith Fot. Piotr Kaczmarek/AZS AJP

W przeciwieństwie do sobotniego spotkania, które było bardzo wyrównane i rozstrzygnęło się dopiero w ostatnich akcjach meczu, tym razem dominacja czwartej drużyny ubiegłego sezonu nie podlegała dyskusji.

Początek spotkania nie zwiastował jednak tej dominacji. W pierwszych czterech minutach inicjatywa należała do Ślęzy. Wrocławianki po kilku składnych akcjach prowadziły już 9:4, ale to był najlepszy dla nich moment spotkania. Kolejne siedem punktów trafiło na konto gospodyń, która objęły prowadzenie 11:9. Chwilę później mieliśmy remis 11:11, lecz był to ostatni tak korzystny dla przyjezdnych wynik. Od tego momentu stroną przeważającą były gorzowianki, które pierwszą kwartę wygrały 22:14, a do przerwy prowadziły 49:38.

Druga połowa to już wyraźna przewaga podopiecznych trenera Dariusza Maciejewskiego. Nasze koszykarki dominowały pod każdym względem, a już naprawdę podobać mogła się ich gra ofensywna. W 34 minucie przewaga naszych wzrosła już do ponad 20 punktów (63:42). Kiedy 105 sekund przed końcową syreną Chantel Horvat zdobyła trzy punkty (2+1) na tablicy po stronie Akademiczek ujrzeliśmy cyfrę 98. Kibice nie mieli wątpliwości, iż trzeba spróbować powalczyć o setny punkt. Uczyniła to Julia Bazan, za co otrzymała gromkie brawa. Jednak gwiazdą meczu była Alanna Smith, zdobywczyni aż 35 punktów. Już do przerwy miała ona na koncie aż 24 oczka.

Trzecie spotkanie tych drużyn odbędzie się we Wrocławiu, 18 marca. Jeżeli wygrają nasze koszykarki sprawa awansu do strefy medalowej zostanie rozstrzygnięta. W przypadku wygranej wrocławianek do czwartego pojedynku dojdzie nazajutrz, również w stolicy Dolnego Sląska.

Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów - 1KS Ślęza Wrocław 100:72 (22:14, 27:24, 26:15, 25:19)

PSI Enea: Smith 35, Senyurek 19, Allen 13, Wadoux 13, Horvat 11, Keller 7, Bazan 2, Duchnowska, Michniewicz, Śmiałek.

Najwięcej dla Wrocławia - Karolina Stefańczyk 12, Patrycja Jaworska 11 i Stephanie Jones 11

Stan rywalizacji: 2:0 dla PSI Enea Gorzów