Marii, Marzeny, Ryszarda , 26 kwietnia 2024

Szybko się pozbierały i nadal są w grze o finał

2023-03-26, Sport

W drugim spotkaniu o awans do finału Energi Basket Ligi Kobiet nasze koszykarki pokonały AZS UMCS Lublin i stan rywalizacji w tej parze jest remisowy.

W akcji Wiktoria Keller
W akcji Wiktoria Keller Fot. Piotr Kaczmarek/AZS AJP

To było inne spotkanie niż w sobotę. W pierwszym meczu rywalizacja była bardzo wyrównana i walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej minuty. Tym razem dominacja gospodyń nie podlegała dyskusji. Nie pozwoliły one rywalkom nawet na krótkotrwałe prowadzenie. Jedynie trzykrotnie mieliśmy punktowy remis. Najpierw 2:2, potem 4:4 i 7:7. Od tego momentu gorzowianki włączyły wyższy bieg i szybko zaczęły budować coraz wyższą przewagę. Na zakończenie pierwszej kwarty wynosiła ona już osiem punktów.

Po kolejnych dziesięciu minutach różnica wzrosła do 18 punktów, a w pierwszej połowie w naszych szeregach najlepiej punktowały Lindsay Allen (15), Chantel Horvat (11) i Wiktoria Keller (7). Po stronie gości najskuteczniejsze były Sparkle Taylor (9), Aleksandra Stanaćev (6) i Natasha Mack (6).

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego systematycznie powiększały przewagę, a lublinianki sprawiały wrażenie, jakby były zadowolone z tego co osiągnęły w sobotę.

Teraz rywalizacja przenosi się do Lublina, gdzie w środę i czwartek rozegrane zostaną kolejne dwa pojedynki. Jeżeli któraś z drużyn wygra oba awansuje do wielkiego finału. Jeśli zespoły ponownie podzielą się zwycięstwami, wtedy 2 kwietnia w Gorzowie dojdzie do decydującego starcia. Na razie trzymamy kciuki, żeby gorzowianki wygrały w Lublinie przynajmniej jedno spotkanie.

(red.)

Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 83:58 (26:18, 18:8, 25:15, 14:17)

PSI Enea: Horvat 23, Allen 18, Keller 11, Smith 10, Wadoux 8, Bazan 8, Duchnowska 3, Śmiałek 2, Michniewicz, Steblecka.

AZS UMCS: Stanaćev 11, Zec 10, Taylor 9, Mack 8, Zięmborska 8, Ziętara 5, Yurkevichus 5, Nassisi 2, Trzeciak.