2023-03-27, Sport

Ostatni mecz sezonu naszych koszykarzy w Gorzowie oglądał komplet widzów.

W akcji Michał Jercha, zdobywca 12 punktów dla naszej drużyny
W akcji Michał Jercha, zdobywca 12 punktów dla naszej drużyny Fot. Piotr Kaczmarek/Kangoo

Gorzowianie już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie się w drugie lidze, a więc do spotkania z ostatnim zespołem ligi - Gimbasket Wrocław mogli podejść bez obciążenia psychicznego. Tak też uczynili i wygrali pewnie 87:62.

Do zakończenia sezonu pozostał im jeszcze jeden występ. W niedzielę, 2 kwietnia gorzowianie pojadą do Katowic na spotkanie z czwartą drużyną w tabeli. Wszystko wskazuje na to, że podopieczni trenera Andrzeja Stefanowicza zakończą rozgrywki na trzynastym miejscu, ale z wyraźną przewagą nad pozostałymi trzema drużynami i z niewielką w sumie stratą do zespołów w środku tabeli.

Mecz z wrocławianami zaczął się od bardzo mocnego uderzenia gospodarzy, którzy w pewnej chwili prowadzili już 23:4. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną Kangurów 30:8, ale kolejne kwarty były już w miarę wyrównane.

Spotkanie oglądał komplet publiczności, co pokazuje, że koszykówka męska w Gorzowie cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W przerwie był mecz mini koszykówki dla dzieci, a po meczu konkursy, ciasto, autografy... wspólny czas gorzowskiej społeczności koszykówki.

Wśród pełnej hali była również wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała i dyrektor CEZiB Magdalena Łabuza, które odebrały podziękowania i symboliczne puchary za wsparcie męskiej koszykówki w Gorzowie.

EIG CEZIB KANGOO BASKET GORZÓW - ROBEN GIMBASKET WROCŁAW 87:62 (30:8, 19:17, 15:21, 23:16.

KANGOO BASKET: Chodkiewicz 17, Grzegorczyk 12, Jercha 12, Mańkowski 8, Wróbel 3 oraz Dreczkowski 11, Sobania 6, Jachimowski 6, Cieślak 4, Brodziuk 4, Latecki 4.