Ingi, Maurycego, Sambora , 25 października 2024

Piłkarze ręczni Stali złapali wiatr w żagle

2023-11-19, Sport

Ważne zwycięstwo w dziewiątej kolejce Ligi Centralnej odnieśli szczypiorniści Budimeksu Stali Gorzów.

Coraz lepiej poczynają sobie w Lidze Centralnej gorzowscy piłkarze ręczni, którzy odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo i przesunęli się na ósme miejsce w tabeli, tracąc zaledwie jeden punkt do drugiego miejsca.

Podopieczni trenera Oskara Serpiny tym razem wybrali się do odwiecznego rywala, jakim corocznie jest ekipa Nielby Wągrowiec. Tradycyjnie mecz tych zespołów był ciekawy i długo trzymał w napięciu kibiców. Początek należał do gospodarzy, którzy prowadzili 2:0, 3:1, 4:2 i 5:3.

Co za emocje. O wyniku zadecydowała dogrywka

W 19 minucie czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Stupiński, który tak niefortunnie egzekwował rzut karny, że trafił bramkarza w głowę i musiał udać się do szatni. Jeszcze w 21 minucie Nielba prowadziła jednym golem (9:8), ale ostatnie dziewięć minut przed przerwą to już była dominacja stalowców. Nasz zespół w tym czasie strzelił aż siedem bramek, a stracił zaledwie jedną.

Po zmianie stron gorzowianie nie spuścili z tonu i strzelili kolejne trzy gole i w 35 minucie prowadzili aż 18:10. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu gospodarze wzięli się do pracy i szybko odrobili trzy bramki. Nasi gracze uspokoili jednak grę, zaczęli także dalej trafiać i cały czas wyraźnie prowadzili.

W 45 minucie powrócili nawet na ośmiobramkowe prowadzenie (24:16), ale końcowe kilkanaście minut wyraźnie pofolgowali. Nielba zaatakowała, lecz zdołała zbliżyć się na dystans jedynie dwóch bramek.

Na wyróżnienie zasłużyła tym razem cała drużyna, wszyscy zagrali dobrze. Docenić należy też to, że na listę strzelców wpisało się aż dziesięciu naszych zawodników.

MKS NIELBA WĄGROWIEC - BUDIMEX STAL GORZÓW 27:29 (10:15)

Stal: Cezary Marciniak, Krzysztof Nowicki - Igor Drzazgowski 4, Wojciech Gumiński 4, Kacper Jaszkiewicz 4, Dawid Pietrzkiewicz 4, Mateusz Wychowaniec 4, Mateusz Stupiński 3, Kamil Napierkowski 2, Rafał Renicki 2, Michał Lemaniak 1, Mikołaj Przybylski 1, Michał Nieradko, Mateusz Ripa, Antoni Zając.