Jesteś tutaj » Home » Piłka nożna »
Agnieszki, Amalii, Czecha , 20 kwietnia 2024

I ponownie dał znać o sobie Emil - król pola karnego

2023-03-04, Piłka nożna

Piłkarze Agencji Inwestycyjnej Stilonu pokonali w pierwszym pojedynku rundy wiosennej na wyjeździe Gwarka Tarnowskie Góry 2:1.

Emil Drozdowicz (z lewej) dwukrotnie przechytrzył defensywę Gwarka i Stilon zainkasował komplet punktów Fot. Robert Borowy

Mecz świetnie rozpoczął się dla podopiecznych Karola Gliwińskiego, gdyż już w 7 minucie Emil Drozdowicz pokonał strzałem z siódmego metra bramkarza gospodarzy. Snajper wyborowy Stilonu wzorowo wykończył ładną akcję na skrzydle Wojciecha Kurlapskiego, którego w polu karnym wypatrzył Łukasz Kopeć. Pierwsza połowa zakończyła się jednak remisem, gdyż nowego bramkarza Stilonu Bartosza Przybysza pokonał pięknym strzałem w górny róg Michał Rakowiecki. Niestety, piłkarz Gwarka miał za dużo swobody, gdyż nie był atakowany w polu karnym przez naszych obrońców. Takich błędów należy na przyszłość unikać.

W drugiej połowie decydująca akcja pojedynku miała miejsce w 62 minucie, gdy w roli głównej ponownie wystąpił Emil Drozdowicz. Po dośrodkowaniu w pole karne gospodarzy najwyżej do piłki wyskoczył Mateusz Kaczor, a jego zagranie głową pod bramkę wykorzystał z bliska Drozdowicz. Mimo ataków zawodników Gwarka wynik nie uległ zmianie i niebiesko-biali odnieśli cenne zwycięstwo, rewanżując się sie tym samym za rywalom za porażkę na inaugurację rundy jesiennej w Gorzowie.