Jesteś tutaj » Home » Piłka nożna »

Warta z ważną zdobyczą punktową

2023-03-25, Piłka nożna

Piłkarze AstroEnergy Warty zremisowali na wyjeździe z Polonią Nysa 1:1.

Jesienią w Gorzowie Warta zremisowała z Polonią Nysa 2:2. Teraz w rewanżu również mamy remis, ale 1:1 Fot. Bogusław Sacharczuk

Warciarze fatalnie rozpoczęli to spotkanie i już w pierwszej akcji stracili gola, którego dla Polonii strzelił Maciej Pisula. W bramce trener Mateusz Konefał postawił tym razem na trzeciego już w tej rundzie golkipera Wiktora Nowickiego, który na szczęście później nie musiał już wyciągać piłki z siatki.

Po utracie gola bordowo-granatowi dążyli do wyrównania, a uczynili to jeszcze w pierwszej połowie. W 25 minucie sędzia przyznał rzut karny dla Warty, a pewnym egzekutorem jedenastki był kapitan Paweł Krauz. Rosły napastnik, po kontuzji, po raz pierwszy wystąpił od początku spotkania.

W drugiej połowie wynik pojedynku sąsiadów z tabeli nie zmienił się i tym samym gorzowski zespół po raz drugi w tej rundzie uzyskał remis na obcym stadionie.

POLONIA NYSA – ASTROENERGY WARTA GORZÓW 1:1 (1:1)

Bramki: Pisula (1) oraz Krauz (25)