Jesteś tutaj » Home » Piłka nożna »
Aleksandryny, Józefa, Nicety , 19 marca 2024

Świetny mecz Warty, świetny mecz Gardzielewicza

2023-05-27, Piłka nożna

Piłkarze AstroEnergy Warty Gorzów po ciekawym pojedynku pokonali Ślęzę Wrocław 2:1.

Gorzowski zespół od początku spotkania miał przewagę i często gościł pod bramką gości. Świetne spotkanie rozgrywał Karol Gardzielewicz, który od kilku tygodni znajduje się w wysokiej formie.  Ogrywał on defensorów Ślęzy na lewym skrzydle, ale jego dośrodkowania nie były wykorzystywane w polu karnym przez kolegów.

W 25 minucie Gardzielewicz otrzymał podanie z głębi pola od Dominika Siwińskiego, doskonale przyjął piłkę i jeszcze lepiej uderzył w górny róg bramki. Gospodarze zagrażali przeciwnikowi szczególnie po rzutach rożnych, bardzo dobrze wykonywanych przez Jakuba Dudę. Po jednym z nich piłka trafiła w poprzeczkę, a po kolejnym piłka została wybita z linii bramkowej, a raz skutecznie interweniował golkiper Wiktor Gasztyk

Warciarze w drugiej połowie nie zwalniali tempa i co chwilę pod bramką gości było niebezpiecznie, lecz zawodziła skuteczność. W ekipie miejscowych był jednak niezawodny Gardzielewicz, który po zagraniu Dudy w 59 minucie zdobył drugą bramkę dla Warty. Niestety, chwila zagapienia obrony zawodników Mateusza Konefała kosztowała ich utratę bramki, którą strzelił w 72 minucie Mikołaj Milewski.

Zapowiadała się nerwowa końcówka, lecz ostatecznie bordowo-granatowi nie pozwolili już wrocławianom zagrozić w swoim polu karnym i zasłużenie pokonali wyżej notowanego przeciwnika.

- Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, mieliśmy mnóstwo sytuacji, po samych kornerach powinniśmy strzelić kilka bramek.  Dziś Karol Gardzielewicz świetnie się zaprezentował, walczył, dogrywał i co najważniejsze strzelił dwie bramki – powiedział tuż po meczu szczęśliwy Mateusz Konefał.

ASTROENERGY WARTA GORZÓW – ŚLĘZA WROCŁAW 2:1 (1:0)

Bramki: Gardzielewicz (25 i 59) oraz Milewski (72)