Jesteś tutaj » Home » Piłka nożna »
Jaropełka, Marii, Niny , 3 maja 2024

Remis Warty z beniaminkiem na inaugurację

2023-08-05, Piłka nożna

Piłkarze AstroEnergy Warty Gorzów zremisowali w pierwszym meczu nowego sezonu na wyjeździe z LZS Starowice Dolne 2:2.

Beniaminek trzeciej ligi świetnie rozpoczął spotkanie i już w 6 minucie objął prowadzenie po strzale Brazylijczyka Iana Luiza. Na szczęście podopieczni trenera Mateusza Konefała szybko odpowiedzieli. Najpierw bramkarza gospodarzy Piotra Kowalczyka, w 13 minucie pokonał Jakub Duda, a kilka minut później na prowadzenie gorzowski zespół wyprowadził kapitan Paweł Krauz.

Warciarze schodzili na przerwę z prowadzeniem, lecz w drugiej połowie nie zdołali utrzymać tego wyniku. Bramkarz Warty Dawid Smug został pokonany w 53 minucie przez Bartłomieja Rakowskiego i był to ostatni gol w tym pojedynku. Bordowo-granatowi rozpoczynają więc sezon od wywalczenia punktu, a trener Konefał ma kolejny tydzień na zgranie zespołu, do którego w ostatnich dniach doszło wielu nowych piłkarzy.