2023-10-21, Piłka nożna

Zespół AstroEnergy Warty podejmował Gorzowie w 13 kolejce trzeciej ligi Karkonosze Jelenia Góra.

Tak padła bramka dla Warty Gorzów
Tak padła bramka dla Warty Gorzów Fot. Bogusław Sacharczuk

Ekipa trenera Mateusza Konefała w pierwszych dwóch kwadransach dominowała nad beniaminkiem z Dolnego Śląska. W 27 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Igor Lewandowski i gospodarze objęli prowadzenie. Niestety, w 38 minucie składną  akcję rywala  wykończył  ładnym uderzeniem doświadczony Łukasz Sierpina. Do przerwy na tablicy widniał remis 1-1.

Dali sobie wyrwać zwycięstwo na Górnym Śląsku

Tuż po przerwie doskonałej sytuacji nie wykorzystał kapitan Warty Paweł Krauz. Po wysoko odbitej piłce przez bramkarza Karkonoszy dopadł do niej nasz napastnik, lecz jego strzał głową z czterech metrów poszybował nad poprzeczką. Warciarze dominowali nad przeciwnikiem, ale brakowało sytuacji pod bramką Wojciecha Fościaka. Goście tylko raz w drugiej połowie poważnie zagrozili bramce Dawida Smuga, ale napastnik Karkonoszy w sytuacji sam na sam przestrzelił.

Stadion piłkarski doczeka się modernizacji

Ostatecznie utrzymał się remisowy wynik z pierwszej połowy, z którego bardziej powinni być zadowoleni goście. Beniaminek z Jeleniej Góry w tej rundzie dwa razy gościł na Olimpijskiej i żadna z naszych drużyn nie była w stanie pokonać tego przeciwnika.

ASTROENERGY WARTA GORZÓW – KARKONOSZE JELENIA GÓRA 1:1 (1:1)

Bramki: Lewandowski (27) oraz Sierpina (38)