Jesteś tutaj » Home » Piłka nożna »
Kornela, Lizy, Stanisława , 8 maja 2024

Podział punktów w meczu Warty Gorzów

2023-08-26, Piłka nożna

Piłkarze AstroEnergy Warty w piątej kolejce trzeciej ligi zremisowali z rezerwami Górnika Zabrze 1:1.

Podopieczni trenera Mateusza Konefała rozpoczęli pojedynek ze sporym animuszem i już w 6 minucie, po strzale z dystansu Igora Lewandowskiego, gości uratowała poprzeczka. Kilka minut później kibice obejrzeli składną akcję gospodarzy. Po dośrodkowaniu z prawej strony Adriana Bielawskiego, strzałem głową akcję wykończył Paweł Krauz. Mecz toczył się dalej pod dyktando Warty, a rywale dopiero pod koniec pierwszej połowy oddali celny strzał, który efektownie obronił Dawid Smug.

W drugiej połowie goście zagrali odważniej i to oni częściej zagrażali bramce Warty. W 71 minucie świetnie w polu karnym zachował się doświadczony Marcin Wodecki. Ograł on na małej przestrzeni trzech obrońców Warty i spokojnie umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później obrońca rywali otrzymał czerwoną kartkę i bordowo-granatowi mieli kwadrans, aby powalczyć o wygraną. Warciarze zdobyli nawet w 86 minucie bramkę, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.