W walce o finał otwarcie dla koszykarek z Polkowic

2022-03-26, Sport

W pierwszym półfinałowym meczu w Basket Lidze Kobiet gorzowskie koszykarki przegrały w Polkowicach z tamtejszym BC 67:88.

- Trudno, przegraliśmy, ale jutro jest nowy dzień - zdaje się mówić do swoich Amerykanek trener Dariusz Maciejewski Fot. Bogusław Sacharczuk

Przez trzy kwarty było to wyrównane spotkanie, przy niewielkiej przewadze punktowej gospodyń. Kiedy po 30 minutach BC prowadziło 60:50 liczyliśmy, ze akademiczki poderwą się jeszcze w końcówce i powalczą o korzystny wynik. Nadzieje dosyć szybko prysły, gdyż miejscowe w niespełna dwie minuty rzuciły aż dziewięć punktów z rzędu i powiększyły przewagę do 19 punktów (69:50). To był rozstrzygający moment spotkania.

W niedzielę obie drużyny zagrają po raz drugi, zaś za tydzień rywalizacja przeniesie się do Gorzowa. Awans do finału wywalczy zespół, który wygra trzy spotkania.

BC Polkowice – Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów 88:67 (21:16, 21:16, 18:18, 28:17)

CCC: Spanou 18, Mavunga 16, Telenga 12, Wheeler 11, Zięmborska 11, Grabska 6, Cado 6, Gajda 5, Gertchen 3, Puter.

AZS AJP: Jones 15, Makurat 13, Hristova 12, Hurt 10, Keller 9, Owczarzak 3, Matkowska 3, Dźwigalska 2.